Xiaomi szykuje pierwszego Redmi z ekranem 18:9. Czy to będzie Redmi 5 Plus? 17

Xiaomi szykuje pierwszego Redmi z ekranem 18:9. Czy to będzie Redmi 5 Plus?

Momentami jestem realnie zaskoczony, jak szybko upowszechniły się „bezramkowce” z ekranami o proporcjach 18:9 – stało się to bowiem w zaledwie kilka miesięcy. Teraz takie wyświetlacze mają już nie tylko high-endy, ale również – a może nawet przede wszystkim – chmara średniaków od chińskich producentów. Większe marki także zaczynają stosować takie panele, aczkolwiek bardzo powoli. Xiaomi na razie oferuje tylko jeden taki sprzęt, Mi Mix 2, ale najnowsze doniesienia informują, że wkrótce zacznie kolejny i to z dużo niższej półki.

Sprawa wyszła na jaw w dość przewrotnych okolicznościach, ponieważ punktem wyjściowym był właśnie wspomniany już Mi Mix 2. Dostawcą ekranów do tego modelu miało być wyłącznie LG, ale ostatnio wyszło na jaw, że niektóre egzemplarze mają wyświetlacze produkcji Japan Display. Co więcej, jeden z użytkowników Weibo dodał, że dostawców jest nawet trzech, gdzie trzecim jest chińska Tianma, jednak doniesienia te zanegował dobrze nam znany i poważany (aczkolwiek też nie nieomylny) analityk, Pan Jiutang.

Zamieszanie wokół firmy postanowił wykorzystać jeden z przedstawicieli Tianma i oficjalnie poinformował, że jego przedsiębiorstwo faktycznie produkuje wyświetlacze o proporcjach 18:9 (2:1) dla Xiaomi i że najprawdopodobniej zostaną one zastosowane w nowym smartfonie z serii Redmi. Jest więc pewne, że Chińczycy nie poprzestaną wyłącznie na Mi Mix 2 i śladem swoich rodzimych (i nie tylko) konkurentów zaczną stosować ekrany o takich proporcjach również w urządzeniach z niższej półki.

Naturalnie pojawia się pytanie, w jakim konkretnie modelu możemy spodziewać się takiego panelu. Odpowiedź nie jest jednak taka prosta i oczywista. Być może tym „smartfonem z serii Redmi” jest Redmi 5 Plus, o którym pojawiła się w sieci pierwsza wzmianka – poniżej widać zdjęcie (najprawdopodobniej) jego pudełka. Dopisek „Plus” mógłby bowiem sugerować jakiś dodatkowy ficzer, w tym przypadku ekran 18:9 (2:1).

Xiaomi szykuje pierwszego Redmi z ekranem 18:9. Czy to będzie Redmi 5 Plus? 19

Równie – a może nawet bardziej – prawdopodobnym scenariuszem jest zastosowanie wyświetlacza o proporcjach 18:9 (2:1) nie w Redmi 5 Plus, a w Redmi Note 5, ponieważ Xiaomi mogłoby zaoferować panel o sporej przekątnej (co jest cechą wyróżniającą tej serii) w nieco bardziej kompaktowej obudowie. Ewentualnie pozostawić 5,5-calowy ekran, ale nieco „odchudzić” ramki wokół niego.

Oczywiście to tylko domysły i nie pozostaje nam nic, jak tylko czekać na jakieś potwierdzenie (lub zaprzeczenie) tych domniemań. A Wy w którym modelu wolelibyście wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1)? W Redmi 5 Plus czy w Redmi Note 5? Ja, szczerze mówiąc, chyba jednak mimo wszystko w tym pierwszym.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Redmi 4A (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: MyDrivers przez GizmoChinaMyDrivers przez GizmoChina