Zadebiutował nowy wariant Xiaomi Redmi 4X – z 4 GB RAM i 64 GB pamięci | Tabletowo.pl

Zadebiutował nowy wariant Xiaomi Redmi 4X – z 4 GB RAM i 64 GB pamięci

Czy jest warty zainteresowania?

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi zaprezentowało Redmi 4X w lutym tego roku. Pierwotnie wystąpił on w wersji z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej oraz z 3 GB RAM i 32 GB pamięci. Oczywiście to właśnie ten drugi wariant był częściej wybierany ze względu na o wiele większe możliwości i niewielką różnicę w cenie. Chińczycy zaprezentowali jednak kolejną wersję tego urządzenia.

Xiaomi właśnie pokazało nam nowy wariant ich budżetowego modelu – Redmi 4X. Nowa wersja została wyposażona w aż 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, którą dodatkowo można rozszerzyć kartą microSD. Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że nie jest to propozycja flagowa, a zaledwie budżetowa, możemy dojść do wniosku, że na próżno szukać drugiego telefonu w tak dobrej cenie. No właśnie – cenie. Koszt tego produktu (w przeliczeniu) ma wynieść około 620 złotych. Oczywiście reszta cech urządzenia pozostaje bez zmian. Dalej mamy do czynienia z dosyć kompaktowym telefonem, dzięki zastosowaniu pięciocalowego ekranu.

A właśnie, mówiąc już o wyświetlaczu, wypadałoby wspomnieć o specyfikacji tego urządzenia. Jak już napisałem, wyświetlacz ma pięć cali, a jego rozdzielczość to HD (szkło na bokach zostało zakrzywione w technologii 2.5D). Procesor to kolejna cecha, której Redmi 4X nie musi się wstydzić, ponieważ mamy tutaj do czynienia ze Snapdragonem 435, wspieranym przez układ graficzny Adreno 505. Ładne zdjęcia powinniśmy zrobić dzięki głównemu aparatowi 13 Mpx. Następną, o ile nie największą zaletą tego modelu, jest jego bateria o pojemność aż 4100 mAh (przy grubości 8,7 mm i wadze 150 g), co zdecydowanie deklasuje większość konkurencji, nie tylko tej średniopółkowej, ale też flagowej.

Jak już zdążyłem wspomnieć, cena Redmi 4X będzie wynosić 159 dolarów (około 620 złotych) i będzie on dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, a najbardziej znane to szampańskie złoto i matowa czerń. Zanim jednak zdecydujecie się kupić ten model, pragnę przypomnieć, że telefon ten nie współpracuje z częstotliwościami 800 MHz i 2600 MHz, co w przyszłości może się okazać ogromną wadą, a już teraz może się ujawniać niekiedy zanikaniem zasięgu telefonicznego.

Pytaniem otwartym pozostaje czy Redmi 4X pojawi się w wersji europejskiej i trafi do oficjalnej sprzedaży w naszym kraju.

źródło: AndroidHeadlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona