Xiaomi będzie kiedyś masowo produkować smartfony z modemami 5G. Na razie nadchodzi drugi taki model

Producenci smartfonów są świadomi, że sieci 5G będą prawdziwą żyłą złota. Wobec tego część z nich już teraz ma w swojej ofercie urządzenia obsługujące ten standard sieciowy, choć w niewielu miejscach na świecie jest on powszechnie dostępny. Xiaomi wydaje się podążać właśnie tą ścieżką.

Na razie Xiaomi ma w swojej ofercie tylko jeden smartfon z modemem 5G – to Mi Mix 3 5G. Do tej pory pojawiło się wiele spekulacji dotyczących drugiego modelu o takich możliwościach sieci mobilnej. Wiele mówiło się o modyfikacji Xiaomi Mi 9, czyli Mi 9S. Nawiązał do tego Lei Jun, założyciel i prezes Xiaomi.

Reklama

Lei Jun złożył swego rodzaju oświadczenie podczas obchodów 70. rocznicy powstania Chińskiej Republiki Ludowej. Co prawda przypada ona na 1 października, ale najwyraźniej niektóre wydarzenia rozpoczynają się już teraz. Jun potwierdził, że drugi smartfon z 5G pojawi się w Chinach. Powiedział też, że nowy standard sieciowy to duża szansa dla firm produkujących smartfony, a samo Xiaomi będzie miało spory wkład w rozwój infrastruktury. Szef firmy spodziewa się, że sieć 5G, zbudowana przy pomocy Xiaomi, powinna ruszyć w drugim kwartale przyszłego roku. Do tego czasu producent musi mieć w zanadrzu urządzenia, które wykorzystywałyby potencjał takiej łączności.

Szef Xiaomi nie zdradził, czy miał na myśli model Mi 9S, czy też jakiś inny, ale stawiałbym na tę pierwszą opcję. Jak na razie, wykorzystanie smartfonów z modemami 5G jest niewielkie. Nic dziwnego – zwykle są droższe od swoich podstawowych edycji, a oferują coś, z czego obecnie nie da się swobodnie korzystać. Na „rewolucję 5G” będziemy musieli jeszcze nieco poczekać, ale Xiaomi woli być na nią gotowe.

Xiaomi Mi 9S 5G będzie kolejnym smartfonem Xiaomi z modemem 5G

źródło: Weibo przez GizChina