(fot. Xiaomi)

Xiaomi ogłasza akcję serwisową hulajnóg elektrycznych. Oto, co musisz wiedzieć

Korzystasz z hulajnogi elektrycznej Xiaomi M365? Mamy dla Ciebie ważną wiadomość – właśnie rusza akcja serwisowa.

Xiaomi M365 – poważny problem z pękającymi zaczepami

Na forach internetowych i grupach na Facebooku skupiających użytkowników sprzętu Xiaomi oraz hulajnóg elektrycznych możemy spotkać się ze skargami na jakość wykonania Xiaomi M365. Właściciele informują o problemach z zaczepem kierownicy, który potrafi pęknąć. Niestety, często dochodzi do tego podczas jazdy, co może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji. Jako główną przyczynę wskazuje się użycie zbyt słabego stopu aluminium.

Xiaomi twierdzi, że wina tak naprawdę leży po stronie użytkowników. Mają oni postępować niezgodnie z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i instrukcjami zawartymi w podręczniku użytkownika. Ponadto, awaria mechanizmu może pojawić się po użyciu zbyt dużej siły. W związku z tym, producent zdecydował się na opublikowanie specjalnego materiału szkoleniowego na YouTube, a także dokładniejszych zaleceń na stronie internetowej.

Mimo powyższego ogłoszenia, firma podjąła decyzję o przeprowadzeniu akcji serwisowej. Warto z niej skorzystać, bowiem aluminiowy zaczep wymieniany jest na trwalszą wersję wykonaną ze stali nierdzewnej.

Jak skorzystać z akcji serwisowej?

Producent podaje, że problem występuje w hulajnogach Xiaomi M365 wyprodukowanych między sierpniem 2017 r. a październikiem 2018 r. To właśnie w tych modelach stosowano aluminiowy zaczep kierownicy.

Jeśli nie wiesz, w jaki model zaczepu wyposażona jest Twoja hulajnoga, to można to sprawdzić na dwa sposoby. Po pierwsze, oba mechanizmy różnią się budową:

Różnice w budowie mechanizmu zaczepu kierownicy w Xiaomi M365. (fot. Xiaomi)
  • Jeśli okazało się, że urządzenie ma po jednej stronie mechanizmu śrubę imbusową, a po drugiej śrubę zaokrągloną, jest ono wyposażone w hak ze stali i problem go nie dotyczy.
  • Jeśli okazało się, że urządzenie ma po obu stronach mechanizmu śruby imbusowe, jest ono wyposażone w hak ze stopu aluminium i problem go dotyczy.

Po drugie, można po prostu wprowadzić numer seryjny na stronie pomocy technicznej i dowiedzieć się, czy hulajnoga objęta jest programem naprawczym. Odpowiednie pole znajdziecie na samym dole.

W ramach akcji serwisowej naprawa zostanie przeprowadzona bezpłatnie. Dodatkowo, oferowany jest również jednorazowy, bezpłatny test obejmujący podstawowe elementy urządzenia.

źródło: instalki.pl, Xiaomi