Xiaomi nie ma w planach 4-calowego smartfona. Dolna granica to 5 cali | Tabletowo.pl

Xiaomi nie ma w planach 4-calowego smartfona. Dolna granica to 5 cali

Dołącz do dyskusji 0

Rynek zdecydowanie cierpi na niedobór dobrze wyposażonych smartfonów z ekranami o przekątnej mniejszej niż 5 cali. Ostatnio jednak pojawiła się informacja, że Xiaomi wypuści na rynek 4-calową wersję Mi 5S. Cóż, okazuje się, że była to tylko plotka, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.

Doniesieniom tym kategorycznie zaprzeczył sam CEO Xiaomi, Lei Jun. Na swoim profilu w serwisie społecznościowym Weibo opublikował wpis, w którym napisał, że nie mają w planach wypuszczenia na rynek smartfonów z ekranami o przekątnej mniejszej niż 5 cali. Zwłaszcza, że urządzenia z takimi wyświetlaczami potrafią być bardzo kompaktowe, czego przykładem jest zaprezentowany niedawno Mi 5S.

Najciekawszy jest jednak powód, dla którego Lei Jun postanowił wypowiedzieć się na ten temat. Otóż kilka dni temu, rzecznik prasowy Xiaomi na swoim profilu w serwisie społecznościowym Weibo opublikował ankietę, w której pytał użytkowników o to, czy byliby zainteresowani 4-calowym smartfonem. Łącznie wzięło w niej udział około 12 tysięcy osób: połowa odpowiedziała tak, a połowa nie.

Rzecznik Xiaomi nie wziął jednak chyba pod uwagę, że ankieta ta zostanie uznana za deklarację, że taki smartfon pojawi się na rynku, o czym momentalnie zaczęły pisać wszystkie media. Jak się okazuje – zupełnie niesłusznie, ponieważ producent nie ma zamiaru schodzić poniżej 5 cali.

*Na grafice wyróżniającej Xiaomi Mi 5S

Źródło: GizmoChinaGizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona