Xiaomi Mi 5S może być dostępny również w wersji z 4-calowym wyświetlaczem

Do premiery Xiaomi Mi 5S pozostał już niespełna tydzień, a więc przecieki na jego temat znacznie przybrały na sile. Wcześniej mówiło się, że razem z nim zadebiutuje Mi 5S Plus, czyli – zgodnie z logiką – nieco większy wariant (bo lepiej wyposażony w tym przypadku na pewno nie). Teraz jednak inne źródła donoszą, że Chińczycy nie zaprezentują wersji Plus, a Mini z 4-calowym wyświetlaczem.

Na rynku ze świecą szukać smartfona z 4-calowym ekranem i mocną specyfikacją. Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to iPhone SE. Producenci, widząc, że upodobania klientów się ciągle zmieniają, sukcesywnie zwiększają przekątne wyświetlaczy w swoich smartfonach, przez co 5 cali jest dzisiaj absolutnym standardem (w Chinach nawet 5,5 cala).

Wciąż jednak jest grupa klientów, którzy chcieliby nieco mniejsze, aczkolwiek mocne urządzenie. Wybór nie jest już tak duży i ogranicza się do Xperii X Compact lub iPhone’a 7 (lub ich bezpośrednich poprzedników; choć sam iPhone, przez swoje grube ramki nad i pod ekranem, do najmniejszych mimo wszystko nie należy).

Wśród 4-calowców, jedynym smartfonem z lepszą specyfikacją jest już tylko iPhone SE. Nie ma dokładnych danych, jakim powodzeniem się cieszy, aczkolwiek co jakiś czas dało się słyszeć, że jest całkiem nieźle. A to oznaczałoby, że wciąż na świecie są klienci, którzy chcą małego, ale zarazem mocnego smartfona.

Jeśli wierzyć plotkom, Xiaomi szykuje bezpośredniego rywala dla iPhone’a SE. Do sieci wyciekło nawet zdjęcie, rzekomo przedstawiające Mi 5S w wersji Mini (czy jak ją tam producent nazwie). Osobiście uważam, że nie należy on do najbardziej urodziwych, aczkolwiek smartfony z tak małymi ekranami rządzą się nieco innymi prawami i w ich przypadku łatwiej wybaczyć grubsze ramki dookoła wyświetlacza.

Jeśli – po pierwsze – Mi 5S w wersji Mini rzeczywiście zadebiutuje razem ze standardowym Mi 5S i – po drugie – będzie miał taką samą specyfikację (albo choćby bardzo zbliżoną), jak pierwowzór, to może okazać się on mocnym rywalem dla iPhone’a SE.

Pytaniem tylko pozostaje, czy Xiaomi rzeczywiście zamierza pchać się w nowy dla siebie segment. Zdawać by się bowiem mogło, że Chińczycy idą raczej w drugą stronę i sukcesywnie zwiększają (a nie zmniejszają) przekątne ekranów w swoich smartfonach (patrz: Mi Max).

Przy okazji napiszę już, że Mi 5S został przetestowany w AnTuTu i osiągnął wynik na poziomie 164002 punktów. Może to więc potwierdzać, że model ten wyposażono w czterordzeniowego Snapdragona 821 i 6GB RAM, ponieważ LeEco Le 3 Pro w podobnej konfiguracji uzyskał w tym benchmarku niewiele mniej (~163 tysięcy punktów).

Źródło: GizmoChina, GizmoChina

Komentarze

 • The_Ecki

  To tylko i wyłącznie plotka.

  • I†achi

   Gdyby jednak… to może być mały hicior :P

   • The_Ecki

    Ekran HD i jakaś sensowna bateria i Snapdragon 821, biorę w ciemno!

 • Alek

  W sumie super by było, bo ostatnio się zastanawiam nad Xperia X Compact, a teraz może będzie konkurencja.

 • NobbyNobbs

  A jednak można :D

 • Alex

  4 cale to nieco mało, ale tak około 4,3-4,6 (tak jak w przypadku Z3/Z5 Compact) byłoby idealne.

  • SupcioDupcio

   Dla każdego co innego. Ja chętnie powrócę do 4 cali(pamiętam mojego I5s.) Iphone 4.7 też ujdzie. Dzisiaj można sobie streamować ekran na duży więc bardziej wymagające rzeczy można zrobić z poziomu komputera a do użytku jak strony jakieś książki czy też gry na szybko to 4 cale wystarcza(dodam że mam astygmatyzm a na I5s czytało mi się komfortowo nawet bez korekcji). Tak jak mówię są różne preferencje.

 • GSoil

  Może wreszcie ludzie wypisujący pod każdym artykułem: “5.5 cala? Przecież 5 cali to patelnia” będą zadowoleni. Chociaż już widzę, że ktoś narzeka, że wolałby 4.5….

 • karroryfer

  Zgadzam się że ( dla mnie ) 4” to zdecydowanie za mało. Ale jest sporo ludzi z mniejszymi rekami lepszym wzrokiem i małą torebką ;) – a faktycznie brka jest dobrych małych telefonów z Androidem.
  Wiec wejście w to Xiaomi jest bardzo porządane – ciekaw jestem ceny. Jesli nawet Apple obnizylo cene o 40% to obniżenie ceny Mi5 o 40% moim zdaniem było by absolutnym KILLEREM – i pewnie kupił bym sobie drugiego :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona