Xiaomi jest już trzecim producentem smartfonów w Polsce. Przy okazji: Mi 8 Pro za 2599 złotych

Podczas odbywającej się dzisiaj konferencji Xiaomi w Warszawie, producent ogłosił polską premierę swojego najmocniejszego smartfona: Mi 8 Pro, którego cechą charakterystyczną jest przezroczysta obudowa w jej tylnej części. Jednocześnie podzielił się bardzo pozytywną nowiną. Xiaomi jest trzecim co do wielkości producentem smartfonów w naszym kraju.

O tym, czy 2599 złotych za Xiaomi Mi 8 Pro to dużo czy mało, pisał już Grzegorz w poniższym artykule, gdzie porównywał go (nie tylko cenowo) z OnePlusem 6T. Osobiście podzielam jego opinię – a swoją możecie wyrazić w komentarzach, gdzie przez jakiś czas toczyła się zawzięta dyskusja, jako że fanów Xiaomi w Polsce nie brakuje.

https://www.tabletowo.pl/2018/11/13/smartfon-xiaomi-mi-8-pro-kiedy-w-polsce-cena/

No właśnie – jak dużo w naszym kraju jest zwolenników filozofii #XiaomiLepsze? Okazuje się, że sporo. Co prawda nie dysponujemy dokładnymi liczbami, a przedstawiciele producenta nie podawali konkretnych danych liczbowych, ale podczas wspomnianej konferencji podzielili się ważną informacją:

Żeby być bardziej precyzyjnym: chodzi o trzeci wynik w liczbie urządzeń dostarczonych do sklepów w trzecim kwartale tego roku.

To naprawdę imponujące, biorąc pod uwagę, jak silne kiedyś wydawały się na naszym rynku takie marki jak LG, Motorola czy Sony. Obecnie Xiaomi coraz bardziej liczy się w Polsce, gdzie konsumenci często wybierają rozsądnie wycenione urządzenia, nawet kosztem dwóch pierwszych smartfonowych gigantów: Samsunga i Huawei.

We wzroście Xiaomi w Polsce ma pomóc nowy rzecznik prasowy firmy, którym została Joanna Stryjczak, pracująca wcześniej dla Huawei, Nokii czy w dziale PR Audioteki.

Jesteśmy ciekawi, jak sytuacja będzie rozwijać się dalej. Nic nie wskazuje na to, by Xiaomi miało przestać się rozwijać, podobnie jak świętujące sukcesy Huawei. Samsung, wieloletni lider polskiego rynku telefonów, musi coraz częściej oglądać się za siebie. Konkurencja z dnia na dzień robi się silniejsza.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/02/huawei-rosnie-rynek-smartfonow-w-polsce-q2-2018/

źródło: Czujny, gsmonline, MobzillaTV