Xiaomi Mi 9 (fot. Xiaomi)

W Xiaomi Mi 9 zmapujecie przycisk AI i upiększycie notcha w kształcie kropli wody

Od pewnego czasu producenci decydują się na wprowadzanie dodatkowych przycisków, które pozwalają na szybkie wywołanie inteligentnych asystentów. Sama idea jest świetna, lecz nie wszyscy z tego rozwiązania korzystają. Użytkownicy Xiaomi Mi 9 mogą świętować, ponieważ pojawiła się modyfikacja, umożliwiająca zmianę funkcjonalności tego przycisku. Oprócz tego powstała aplikacja Notch Pie, która pozwala na dodanie wskaźnika baterii, który otacza notcha w kształcie kropli wody.

Notch Pie – aplikacja, która przyozdobi Twojego notcha

Wydaje mi się, że rok 2019 będzie rokiem notchy w kształcie kropli wody. Już teraz jest on na tyle popularny, że programiści szukają sposobu na wykorzystanie go w kreatywny i innowacyjny sposób. Deweloper Oddlyspaced stworzył aplikację, która umożliwia dodanie wskaźnika baterii otaczającego wcięcie w ekranie.

Myślę, że pomysł jest ciekawy i na pewno znajdzie się grono użytkowników, którzy będą z niego korzystać. Brakuje mi w niej możliwości wyłączenia standardowej ikony baterii, ale taka modyfikacja pewnie wymagałaby roota. Aplikację możecie ściągnąć klikając w link w źródle, lecz warto pamiętać, że jest ona w fazie testowej, więc może zawierać błędy.

fot. XDA-developers

Xiaomi Mi 9 z możliwością mapowania przycisku AI

Mam dobrą wiadomość dla aktualnych oraz przyszłych użytkowników Xiaomi Mi 9, którzy nie używają dedykowanego przycisku do wywoływania Asystenta Google. Część użytkowników narzekało na to, że Xiaomi nie zaimplementowało tej funkcji w systemie, więc deweloper Serbinhio postanowił wyjść im naprzeciw.

Powstał specjalny moduł o nazwie Mi AI Button Remapper do aplikacji Magisk Manager, który pozwala na wybranie, do czego ma służyć przycisk AI. Na razie dostępnych jest tylko kilka podstawowych opcji, lecz możliwe, że w przyszłości zostaną dodane kolejne. Jeśli chcielibyście przetestować moduł, to wszystkie potrzebne informacje znajdziecie w źródle.

Źródło: XDA-Developers (Mi AI Button Remapper), XDA-Developers (Notch Pie)