smartwatch Xiaomi Mi Watch

Zobaczcie, jak MIUI działa na zegarku Xiaomi Mi Watch

Xiaomi zamierza pokazać swój smartwatch na początku przyszłego tygodnia. Jeśli zastanawialiście się, czy Mi Watch będzie miał nakładkę systemową producenta, tak jak smartfony Xiaomi, to odpowiedź brzmi: tak.

Widząc grafiki ukazujące nowy smartwatch Xiaomi, można dojść do wniosku, że projektanci firmy zbyt długo patrzyli na Apple Watcha. Podobieństwo jest uderzające. Na szczęście różnice między tymi urządzeniami będą się pogłębiać, im dłużej będziemy przyglądać się Mi Watchowi.

Reklama

Pierwszą różnicą są oczywiście zastosowane podzespoły. Mi Watch będzie działał na procesorze Snapdragon Wear 3100. Xiaomi do tej pory nigdy nie korzystało z tego układu, więc będzie on debiutował w urządzeniach noszonych tego producenta. Istotniejsza rzecz wyłania się jednak w kwestii oprogramowania.

Smartwatch Xiaomi będzie działał na specjalnym MIUI

Oczywiście podstawą systemu operacyjnego zegarka będzie Android Wear OS, jednak Xiaomi wyposaży go w nakładkę MIUI, przygotowaną specjalnie dla urządzeń noszonych. Na poniższym filmie możemy zobaczyć, jak będzie to działać.

Mi Watch będzie więc wyposażony w launcher systemowy, podobny do tego, który spotykamy w smartfonach Xiaomi. Dzięki niemu będziemy mogli przeglądać listę aplikacji. Wśród nich znajdują się apki do połączeń, kontaktów, wiadomości, budzik, latarka, kalendarz czy skróty do Mi Store, Vibrato, Alipay czy WeChat.

Qu Cheng, jeden z dyrektorów Xiaomi, powiedział, że w gruncie rzeczy Mi Watch to smartfon w kształcie zegarka. Coś w tym jest: mając na pokładzie Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC i korzystając z eSIM, smartwatch będzie mógł być dość niezależny. Oczywiście do czasu, kiedy wyczerpie się bateria ;)

Zegarek Xiaomi Mi Watch będzie bardzo podobny do Apple Watcha

źródło: indiashopps.com (1), (2)