Mi Store już w drodze
(źródło: gizmochina)

Za daleko na zakupy? Xiaomi podjedzie z Mi Store pod drzwi klienta

Indyjski oddział Xiaomi zaanonsował Mi Store on Wheels – jeżdżącą wersję swojego sklepu. Rozwiązanie to jest skierowane do osób, które nie mają możliwości samodzielnie udać się do stacjonarnego punktu chińskiego giganta. Ma dotrzeć do najodleglejszych zakątków Indii, zapewniając doświadczenie zakupowe możliwie bliskie klasycznemu Mi Store.

Według Muralikrishnana B, szefa działu operacyjnego Mi India, Mi Store on Wheels ma być innowacją na rynkach, gdzie nie sięgają konwencjonalne metody sprzedaży. COO podkreśla też, że będzie w pełni bezpieczny dla odwiedzających go klientów: wszystko ma działać w zgodzie z obecnymi standardami zasad higieny i dystansu społecznego.

Co klienci dostaną w Mi Store on Wheels?

Mi Store on Wheels będzie oferować najnowsze smartfony serii Redmi, na przykład Redmi 9, Redmi 9 Prime, Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9 Pro Max i Redmi 9A. Oprócz samych smart-telefonów, dostępne mają być również inne produkty Xiaomi, m.in. Mi Smart TV, Mi Box 4K, Mi TV Stick, kamery Mi CCTV oraz słuchawki Mi Sports Bluetooth Earphones, Mi True Wireless Earphones 2 i Redmi Earbuds S. Nie zabraknie także akcesoriów, takich jak okulary przeciwsłoneczne, power banki i ładowarki.

Pracownik Xiaomi Mi Store on Wheels
(źródło: GizmoChina)

To posunięcie firmy ma wprowadzić innowacje w istniejącej już sieci detalicznej. Mi Store on Wheels jest również metodą na zwiększenie sprzedaży w obszarach, które są mniej dostępne dla sklepów detalicznych lub portali e-commerce podczas trwającej pandemii koronawirusa. Ponadto nowy kanał dystrybucji jest częścią inicjatywy Mi Commerce, która ma na celu „zatarcie granic między internetem a offline”.

Minimalizm Xiaomi z polskiego podwórka

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Xiaomi w tak skromny sposób będzie sprzedawać swoje produkty. W 2017 roku polski dystrybutor urządzeń tego producenta, ABC Data, otworzył wysepkę Mi Zone na pasażu w warszawskiej galerii Arkadia. Było to pierwsze tego typu miejsce w naszym kraju z elektroniką od Xiaomi z oficjalnej, polskiej dystrybucji. Rok później, po rozwinięciu skrzydeł na polskim rynku, wyspa ta została zamieniona w pełnoprawny sklep Mi Store.

Polecamy również: