Xiaomi Mi Rabbit Children’s Watch 2S – smartwatch dla dzieci warty uwagi
(fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi Rabbit Children’s Watch 2S – smartwatch dla dzieci warty uwagi

Do bogatej oferty Xiaomi dołączył nowy smartwatch. Mi Rabbit Children’s Watch 2S, jak nazwa wskazuje, skierowany jest dla najmłodszych odbiorców.

Prosty smartwatch z przydatnymi funkcjami

Xiaomi przedstawiło nowy model smartzegarka o nazwie Mi Rabbit Children’s Watch 2S. Wyposażony jest on w 1,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 240×240 pikseli. Ekran został wykonany w technologii IPS i miejmy nadzieję, że oferuje akceptowalną widoczność na słońcu.

Na pokładzie znajdziemy moduł Wi-Fi i Bluetooth. Nie zabrakło gniazda na kartę nano-SIM, aby zapewnić łączność z siecią komórkową. Dzięki temu, smartwatch może na bieżąco przekazywać rodzicom informacje o lokalizacji dziecka. Celem jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa. Aktualną pozycję osoby noszącej urządzenie można sprawdzić na smartfonie z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji.

Xiaomi Mi Rabbit Children’s Watch 2S – smartwatch dla dzieci warty uwagi
(fot. Xiaomi)

Obudowa Mi Rabbit Children’s Watch 2S jest odporna na zanurzenia w wodzie (IPX8), co jak najbardziej jest świetną informacją. Dziecko więc nie uszkodzi urządzenia, gdy przykładowo będzie myło ręce. Smartzegarek powinien również bez problemów poradzić sobie z potem i podczas bardziej intensywnego deszczu.

Jak podaje Xiaomi, akumulator o pojemności 600 mAh powinien wytrzymać 7 dni bez konieczności podłączania ładowarki. W teorii możliwe będzie więc ładowanie smartwatcha co weekend. Warto jeszcze wspomnieć, że opisywany model ma pojedynczy głośnik oraz funkcję wiadomości SMS i milczenia podczas szkolnych zajęć.

Xiaomi Mi Rabbit Children’s Watch 2S – smartwatch dla dzieci warty uwagi
(fot. Xiaomi)

Co ciekawe, Mi Rabbit Children’s Watch 2S ma wbudowanego asystenta XiaoAI wykorzystującego sztuczną inteligencję. Umożliwia on uzyskanie odpowiedzi na wybrane pytania, czatowanie i odtwarzanie muzyki. Należy mieć na uwadze, że nie jest to rozwiązanie dostępne w Polsce, tak jak chociażby Asystent Google.

Dostępność i atrakcyjna cena

Trzeba przyznać, że Mi Rabbit Children’s Watch 2S zapowiada się całkiem interesująco, jak na urządzenie skierowane dla dzieci. Ponadto, konstrukcja nie wygląda topornie i może spodobać się potencjalnym klientom.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Smartwatch został wyceniony na 199 juanów, czyli około 114 złotych. Cena jest więc naprawdę dobra. Niestety, obecnie można go kupić wyłącznie w Chinach. Ponadto, Xiaomi nie pochwaliło się planami wprowadzenia urządzenia na rynek europejski.

Mi Rabbit Children’s Watch 2S mógłby cieszyć się w Polsce sporym zainteresowaniem, nawet jeśli cena byłaby wyższa niż w Chinach. Co więcej, wysoce prawdopodobne, że mamy do czynienia z całkiem interesującą alternatywą dla felernego smartwatcha SMA-WATCH-M2.

źródło: Xiaomi, Gizmochina, GSMArena