(fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi Rabbit Children’s Watch 2S – smartwatch dla dzieci warty uwagi

Do bogatej oferty Xiaomi dołączył nowy smartwatch. Mi Rabbit Children’s Watch 2S, jak nazwa wskazuje, skierowany jest dla najmłodszych odbiorców.

Reklama

Prosty smartwatch z przydatnymi funkcjami

Xiaomi przedstawiło nowy model smartzegarka o nazwie Mi Rabbit Children’s Watch 2S. Wyposażony jest on w 1,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 240×240 pikseli. Ekran został wykonany w technologii IPS i miejmy nadzieję, że oferuje akceptowalną widoczność na słońcu.

Reklama

Na pokładzie znajdziemy moduł Wi-Fi i Bluetooth. Nie zabrakło gniazda na kartę nano-SIM, aby zapewnić łączność z siecią komórkową. Dzięki temu, smartwatch może na bieżąco przekazywać rodzicom informacje o lokalizacji dziecka. Celem jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa. Aktualną pozycję osoby noszącej urządzenie można sprawdzić na smartfonie z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji.

(fot. Xiaomi)

Obudowa Mi Rabbit Children’s Watch 2S jest odporna na zanurzenia w wodzie (IPX8), co jak najbardziej jest świetną informacją. Dziecko więc nie uszkodzi urządzenia, gdy przykładowo będzie myło ręce. Smartzegarek powinien również bez problemów poradzić sobie z potem i podczas bardziej intensywnego deszczu.

Jak podaje Xiaomi, akumulator o pojemności 600 mAh powinien wytrzymać 7 dni bez konieczności podłączania ładowarki. W teorii możliwe będzie więc ładowanie smartwatcha co weekend. Warto jeszcze wspomnieć, że opisywany model ma pojedynczy głośnik oraz funkcję wiadomości SMS i milczenia podczas szkolnych zajęć.

(fot. Xiaomi)

Co ciekawe, Mi Rabbit Children’s Watch 2S ma wbudowanego asystenta XiaoAI wykorzystującego sztuczną inteligencję. Umożliwia on uzyskanie odpowiedzi na wybrane pytania, czatowanie i odtwarzanie muzyki. Należy mieć na uwadze, że nie jest to rozwiązanie dostępne w Polsce, tak jak chociażby Asystent Google.

Dostępność i atrakcyjna cena

Trzeba przyznać, że Mi Rabbit Children’s Watch 2S zapowiada się całkiem interesująco, jak na urządzenie skierowane dla dzieci. Ponadto, konstrukcja nie wygląda topornie i może spodobać się potencjalnym klientom.

Smartwatch został wyceniony na 199 juanów, czyli około 114 złotych. Cena jest więc naprawdę dobra. Niestety, obecnie można go kupić wyłącznie w Chinach. Ponadto, Xiaomi nie pochwaliło się planami wprowadzenia urządzenia na rynek europejski.

Mi Rabbit Children’s Watch 2S mógłby cieszyć się w Polsce sporym zainteresowaniem, nawet jeśli cena byłaby wyższa niż w Chinach. Co więcej, wysoce prawdopodobne, że mamy do czynienia z całkiem interesującą alternatywą dla felernego smartwatcha SMA-WATCH-M2.

źródło: Xiaomi, Gizmochina, GSMArena