Xiaomi Mi Power Bank 3 Ultra Compact to malutki power bank, który niedługo zadebiutuje w Europie

Jeszcze niedawno smartfony miały o wiele mniejsze rozmiary niż teraz. Wtedy dokupowaliśmy do nich duże power banki, aby miały jak największą pojemność, a energii nigdy nie zabrakło. Wygląda na to, że sytuacja się odwraca, czego doskonałym przykładem jest Xiaomi Mi Power Bank 3 Ultra Compact.

Xiaomi Mi Power Bank 3 Ultra Compact trafi do Europy

Xiaomi Mi Power Bank 3 Ultra Compact to kolejne urządzenie z serii Xiaomi Mi Power Bank 3. Od wersji Pro różni się – jak wskazuje nazwa – rozmiarami. Model ten ma być niezwykle mały – wielkością ma przypominać kartę kredytową. Oczywiście, nie będzie tak samo cienki, ponieważ gdzieś trzeba „upchać” podzespoły, ale już na wysokość i szerokość będzie bardzo zbliżony do kart, które nosimy w naszych portfelach.

Jednak spójrzmy na to, co w power bankach najważniejsze, czyli pojemność. Nowy bank energii od Xiaomi ma ją mieć na poziomie 10000 mAh. To dużo, zważając na jego rozmiar. Moc znamionowa tego modelu to natomiast 5500 mAh.

Kompaktowy power bank od Xiaomi ma mieć cztery porty: dwa USB-A, jeden USB-C oraz jeden microUSB. Mi Power Bank 3 Ultra Compact obsłuży podwójne wejście i będzie mógł być ładowany zarówno za pomocą portu microUSB (18 W), jak i USB typu C (24 W). Jego ładowanie, przy pomocy ładowarki 5V/2A, zajmie, od 0% do 100%, ok. 6 godzin, natomiast ładowarka 24 W naładuje go do pełna w około 3,5 godziny.

Jeśli chodzi natomiast o ładowanie innych urządzeń, do dyspozycji będą dwa porty USB-A oraz jeden USB-C, dzięki czemu będzie można ładować aż trzy sprzęty jednocześnie. Ładowanie ma odbywać się z mocą 22,5 W, niezależnie od portu, z którego skorzysta użytkownik. Poniżej znajdziecie pełną (spodziewaną) specyfikację.

Przewidywana specyfikacja Xiaomi Mi Power Bank 3 Ultra Compact (fot. MySmartPrice)
Przewidywana specyfikacja Xiaomi Mi Power Bank 3 Ultra Compact (fot. MySmartPrice)

Xiaomi Mi Power Bank 3 Ultra Compact ma być dostępny w Europie już niedługo, jednak nie zostało powiedziane oficjalnie, kiedy to nastąpi. Nie pozostaje nic, jak czekać na dostawy tego urządzenia do sklepów.