Xiaomi power bank 30000 mAh
źródło: JD.com

Ten power bank Xiaomi trudno będzie rozładować – ma aż 30000 mAh!

Power bank to przydatna rzecz, szczególnie w sytuacjach, gdy ktoś planuje intensywnie korzystać z posiadanych przez siebie urządzeń elektronicznych, a niekoniecznie będzie miał możliwości podładować je w tzw. międzyczasie z wykorzystaniem tradycyjnej metody, czyli ładowarki i gniazdka. Xiaomi Mi Bank 3 w takich sytuacjach na pewno się przyda.

Reklama

Power banki najczęściej mają pojemność kilku tysięcy miliamperogodzin. Xiaomi zasłynęło jednak bankami energii, które oferują użytkownikom od 10000 do nawet 20000 mAh. W przypadku nowego Mi Power Bank 3 producent dorzucił jeszcze dziesięć tysięcy i model ten może pochwalić się pojemnością aż 30000 mAh. To co prawda nie wyjątkowa, ale jednocześnie rzadko spotykana wartość w tym segmencie.

Xiaomi Mi Power Bank 3 30000 mAh – specyfikacja

Pojemność to oczywiście pierwsza rzecz, która zwróci uwagę klientów, szukających power banka. Xiaomi nie zapomniało jednak o innych, bardzo ważnych kwestiach, jakie wpłyną na pozytywne wrażenia z użytkowania Mi Power Bank 3.

Reklama
Xiaomi Mi Power Bank 3 30000 mAh 18 W charging
Xiaomi Mi Power Bank 3 o pojemności 30000 mAh (źródło: JD.com)

Obudowa tego power banka została wykończona w taki sposób, aby nie wyślizgnęła się z ręki i jednocześnie była odporna na zadrapania. Można się jednak spodziewać, że prędzej czy później Xiaomi Mi Power Bank 3 widocznie się pobrudzi, gdyż producent przygotował jedynie białą wersję kolorystyczną – czarnej, przynajmniej na razie, nie ma w ofercie.

Xiaomi Mi Power Bank 3 oferuje w sumie cztery porty: dwa pełnowymiarowe USB oraz po jednym microUSB i USB-C. Ten ostatni można wykorzystać zarówno do ładowania samego power banka, jak i zewnętrznych urządzeń.

A skoro już o tej kwestii wspomnieliśmy, to od razu warto powiedzieć, że Xiaomi Mi Power Bank 3 obsługuje technologię szybkiego ładowania 18 W. Co więcej, można z taką mocą jednocześnie ładować do trzech urządzeń. Sam power bank użytkownik naładuje zaś z mocą do 24 W, choć będzie musiał zarezerwować na to sporo czasu, bo aż 7,5 godziny (lub nawet 10 godzin, jeśli użyje zasilacza 18 W).

Xiaomi Mi Power Bank 3 oferuje również tryb ładowania z niewielką mocą, stworzony z myślą o wearables i innych, mniejszych urządzeniach.

Xiaomi Mi Power Bank 3 30000 mAh – cena, dostępność

Cenę tego power banka o rzadko spotykanej pojemności ustalono na 169 juanów, co jest równowartością ~95 złotych. Xiaomi Mi Power Bank 3 jest już dostępny w sprzedaży w Chinach,

Bardzo prawdopodobne, że za jakiś czas pojawi się również w innych krajach, w tym w Polsce, ponieważ w naszym kraju dostępnych jest już kilka power banków marki Xiaomi.