Xiaomi power bank 30000 mAh
źródło: JD.com

Ten power bank Xiaomi trudno będzie rozładować – ma aż 30000 mAh!

Power bank to przydatna rzecz, szczególnie w sytuacjach, gdy ktoś planuje intensywnie korzystać z posiadanych przez siebie urządzeń elektronicznych, a niekoniecznie będzie miał możliwości podładować je w tzw. międzyczasie z wykorzystaniem tradycyjnej metody, czyli ładowarki i gniazdka. Xiaomi Mi Bank 3 w takich sytuacjach na pewno się przyda.

Power banki najczęściej mają pojemność kilku tysięcy miliamperogodzin. Xiaomi zasłynęło jednak bankami energii, które oferują użytkownikom od 10000 do nawet 20000 mAh. W przypadku nowego Mi Power Bank 3 producent dorzucił jeszcze dziesięć tysięcy i model ten może pochwalić się pojemnością aż 30000 mAh. To co prawda nie wyjątkowa, ale jednocześnie rzadko spotykana wartość w tym segmencie.

Xiaomi Mi Power Bank 3 30000 mAh – specyfikacja

Pojemność to oczywiście pierwsza rzecz, która zwróci uwagę klientów, szukających power banka. Xiaomi nie zapomniało jednak o innych, bardzo ważnych kwestiach, jakie wpłyną na pozytywne wrażenia z użytkowania Mi Power Bank 3.

Xiaomi Mi Power Bank 3 30000 mAh 18 W charging
Xiaomi Mi Power Bank 3 o pojemności 30000 mAh (źródło: JD.com)

Obudowa tego power banka została wykończona w taki sposób, aby nie wyślizgnęła się z ręki i jednocześnie była odporna na zadrapania. Można się jednak spodziewać, że prędzej czy później Xiaomi Mi Power Bank 3 widocznie się pobrudzi, gdyż producent przygotował jedynie białą wersję kolorystyczną – czarnej, przynajmniej na razie, nie ma w ofercie.

Xiaomi Mi Power Bank 3 oferuje w sumie cztery porty: dwa pełnowymiarowe USB oraz po jednym microUSB i USB-C. Ten ostatni można wykorzystać zarówno do ładowania samego power banka, jak i zewnętrznych urządzeń.

A skoro już o tej kwestii wspomnieliśmy, to od razu warto powiedzieć, że Xiaomi Mi Power Bank 3 obsługuje technologię szybkiego ładowania 18 W. Co więcej, można z taką mocą jednocześnie ładować do trzech urządzeń. Sam power bank użytkownik naładuje zaś z mocą do 24 W, choć będzie musiał zarezerwować na to sporo czasu, bo aż 7,5 godziny (lub nawet 10 godzin, jeśli użyje zasilacza 18 W).

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Xiaomi Mi Power Bank 3 oferuje również tryb ładowania z niewielką mocą, stworzony z myślą o wearables i innych, mniejszych urządzeniach.

Xiaomi Mi Power Bank 3 30000 mAh – cena, dostępność

Cenę tego power banka o rzadko spotykanej pojemności ustalono na 169 juanów, co jest równowartością ~95 złotych. Xiaomi Mi Power Bank 3 jest już dostępny w sprzedaży w Chinach,

Bardzo prawdopodobne, że za jakiś czas pojawi się również w innych krajach, w tym w Polsce, ponieważ w naszym kraju dostępnych jest już kilka power banków marki Xiaomi.