Xiaomi Mi Note 2 (fot. ABC Data)

Xiaomi Mi Note 3, czyli większy brat Mi 6, zostanie zaprezentowany już wkrótce

Wiele długo wyczekiwanych premier smartfonów już za nami, a jeszcze kilka przed nami. Wszyscy producenci powoli otrząsają się po zamieszaniu związanym z targami IFA w Berlinie i zaczynają zapowiadać… kolejne urządzenia. Dzisiaj padło na Xiaomi Mi Note 3, którego rychła premiera została oficjalnie potwierdzona.

W najbliższych tygodniach czeka nas kilka wielkich premier – jubileuszowy iPhone 8, Huawei Mate 10 z rewolucyjnym procesorem oraz Xiaomi Mi Mix 2, który ma być jeszcze bardziej bezramkowy niż jego poprzednik. Innego smartfona od tego producenta, Mi Note 3, spodziewamy się już od bardzo dawna i plotkujemy na jego temat od kwietnia. Dokładnie miesiąc temu Grzesiek spekulował, że smartfon być może zostanie zaprezentowany jeszcze w sierpniu, ale nieco się przeliczył – musimy poczekać, ale już bardzo krótko, bo urządzenie prawdopodobnie poznamy już za 3 dni.

Powyższa grafika została opublikowana na Weibo przez współzałożyciela Xiaomi, szerzej znanego jako Lin Bin. Co prawda nie precyzuje tego, że urządzenie pojawi się już 11 września, ale wtedy ma miejsce premiera modelu Mi Mix 2 i z kontekstu różnych postów wynika, że smartfony powinny pojawić się równocześnie – a nawet jeżeli nie tego samego dnia, to w dosyć krótkim odstępie czasu.

Zrzut ekranu z Weibo, z którego wynika, że Xiaomi Mi Mix 2 i Mi Note 3 pojawią się równocześnie. Nie przejmujcie się dziwną składnią – to wina tłumacza Google ;)

Zarówno Lin Bin, jak i plakat, sugerują jeszcze jedno – Xiaomi Mi Note 3 będzie większą wersją Xiaomi Mi 6. Co to oznacza? Spodziewamy się podobnego designu, czyli zakrzywionego ekranu oraz pełnego pokrycia szkłem, a także flagowej specyfikacji – być może będzie się ona różnić szczegółem lub dwoma, ale jest szansa na Snapdragona 835 i 6/8 GB pamięci RAM – z tym, że do spółki z większym, prawdopodobnie 5,7-calowym, wyświetlaczem.

Tak naprawdę nie pozostało nam nic innego, jak wyposażyć się w odrobinę cierpliwości, wyczekać premiery obu urządzeń i mieć cichą nadzieję, że pojawią się w przystępnych cenach w polskich sklepach. Kto wie, może dzięki obecności drugiego dystrybutora Xiaomi właśnie tak się stanie? ;)

źródło: Weibo via GizmoChina
*grafika główna: Xiaomi Mi Note 2