Nowy Xiaomi Mi MIX może być lepszą wersją iPhone’a 11 Pro Max

Design iPhone’a 11 Pro Max wzbudza skrajnie różne emocje, a już szczególnie jego aparat na panelu tylnym. Na razie nie znalazł on zbyt wielu naśladowców, ale jednocześnie nie pozostaje on obojętny konkurencji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nowy Xiaomi Mi MIX może być swego rodzaju lepszą wersją topowego smartfona Apple.

Od premiery iPhone’a 11 Pro Max minęło już ponad dwa miesiące i jestem szczerze zaskoczony, że do tej pory pojawiło się tak niewiele inspirowanych nim smartfonów. Jeśli chodzi o największych producentów, nadal nikt nie skopiował tego rozwiązania, natomiast z bardziej znanych można wymienić jedynie Google (choć „kopia” to trochę za dużo powiedziane). Przeciwnicy „kuchenki” z pewnością się cieszą, podczas gdy zwolennicy… prawdopodobnie kupią iPhone’a 11 Pro Max.

Reklama

Nowy Xiaomi Mi MIX może być lepszą wersją iPhone’a 11 Pro Max

W sieci pojawił się patent na nowy smartfon Xiaomi z serii Mi MIX, aczkolwiek załączona poniżej grafika nie wygląda na żywcem wyjętą z dokumentacji – raczej jest to (jeśli już) odwzorowanie schematów z przesłanych do odpowiedniego urzędu materiałów, gdyż zwykle wyglądają one nieco inaczej. Z tego powodu nie można mieć 100% pewności, że są wiarygodne, ponieważ nie jestem w stanie dotrzeć do oryginalnego źródła (co w przypadku patentów z Chin niestety często się zdarza).

Załóżmy jednak, że taki projekt rzeczywiście zrodził się w głowach projektantów Xiaomi. Uwagę przyciąga szczególnie panel tylny, który na pierwszy rzut oka wygląda na mocno inspirowany iPhonem 11 Pro Max, ponieważ aparat umieszczono na kwadratowej wyspie w lewym górnym rogu. Po przeciwnej stronie, w prawym górnym rogu, znajduje się zaś podobnych rozmiarów wyświetlacz, który może pełnić rolę ekranu do poglądu kadru przy robieniu selfie, bowiem na przodzie urządzenia nie ma żadnego aparatu. Co dość dziwne, diodę doświetlającą umieszczono nie w bezpośrednim sąsiedztwie modułu, tylko nieco niżej, na dodatek pośrodku plecków.

Jak wspomniałem, nie ma 100% pewności, że Xiaomi naprawdę opatentowało powyższy projekt. Jeśli jednak tak jest, to Mi MIX Dual Display bez wątpienia wyróżniłby się na rynku, mimo widocznego podobieństwa do iPhone’a 11 Pro Max. Seria Mi MIX zawsze była poletkiem do eksperymentów dla tej marki (co widać dosadnie po Mi MIX Alpha), więc producent mógłby sobie pozwolić na taką „nieszablonowość” w kolejnym modelu.

Mnie ten pomysł się podoba, a Wam?

Źródło: ITHome via GizmoChina