smartfon Xiaomi Mi MIX Alpha
Xiaomi Mi MIX Alpha (fot. @Xiaomi)

Chcesz zobaczyć na własne oczy Xiaomi Mi MIX Alpha? Będziesz miał taką możliwość!

Xiaomi Mi MIX Alpha jest jednym z najbardziej spektakularnych smartfonów, zaprezentowanych w 2019 roku – to nie ulega żadnej wątpliwości. W najbliższej przyszłości nie trafi on jednak do regularnej sprzedaży, ale wkrótce będziecie mogli zobaczyć go na własne oczy!

Co sprawia, że Xiaomi Mi MIX Alpha jest taki wyjątkowy?

Do Xiaomi Mi MIX Alpha określenie „cały jest ekranem” pasuje, jak do żadnego innego smartfona na rynku. Wyświetlacz w tym modelu pokrywa bowiem niemal całą bryłę urządzenia – panel przedni, prawą i lewą krawędź oraz większość panelu tylnego. Wygląda to spektakularnie, ale Xiaomi postarało się też, aby jednocześnie było również użyteczne – oprogramowanie zapobiegać ma przypadkowym dotknięciom, co w takiej konstrukcji jest wręcz niezbędne.

Reklama
smartfon Xiaomi Mi MIX Alpha
Xiaomi Mi MIX Alpha (fot. @Xiaomi)

Specyfikacja Xiaomi Mi MIX Alpha jest kwestią drugorzędną, ale z uwagi na taką, a nie inną specyfikę konstrukcji, producent musiał zastosować kilka „sztuczek”. Smartfon nie ma na przykład głośnika do rozmów – dźwięk generowany jest za pomocą drgań ekranu. Urządzenie nie ma też aparatu stricte do selfie – jego rolę pełni potrójny na panelu tylnym, a dzięki temu, że wyświetlacz zachodzi również na plecki, użytkownik ma podgląd na kadr. Samopstryki nim wykonywane będą spektakularnej jakości, bowiem główny aparat ma rozdzielczość aż 108 Mpix – nikt nie odda klientom do dyspozycji więcej megapikseli.

Gdzie można zobaczyć Xiaomi Mi MIX Alpha?

Jako że sugerowaną cenę pierwszej partii Xiaomi Mi MIX Alpha ustalono na zawrotne 19999 juanów (równowartość ~11000 złotych), a w dodatku jego dostępność ma być bardzo ograniczona, smartfon kupi raczej niewiele osób, gdyż przeciętnego użytkownika zwyczajnie nie będzie na niego stać. Mimo to, wiele osób z pewnością chciałoby go zobaczyć na żywo i polski oddział marki postanowił to umożliwić. Co prawda nie ma gwarancji, że pozwoli go wziąć wszystkim zainteresowanym do ręki (w przesłanej informacji użyto bowiem określenia, że model ten „zostanie wyeksponowany”), ale to prawdopodobnie jedyna taka okazja, która może się nie powtórzyć.

Xiaomi Mi MIX Alpha zostanie wystawiony dla publiczności podczas otwarcia Xiaomi Mi Store w Galerii Mokotów, które zaplanowano na 29 listopada 2019 roku (tj. przyszły piątek). Sklep znajduje się na parterze centrum handlowego. Przy okazji spodziewamy się też wielu promocji na sprzęty z portfolio, ale na razie ich listy nie znamy.

Źródło: informacja prasowa