Xiaomi Mi Mix 3 (fot. Bartosz Dul / Tabletowo.pl)

Xiaomi Mi Mix 4 w drodze – producent publikuje grafikę, która sugeruje takie plany

Seria Mi Mix od Xiaomi jest linią smartfonów, które stawiają przede wszystkim na bezramkowość. Każdy członek tej rodziny wnosił na rynek powiew świeżości, także w designie. W październiku zeszłego roku mogliśmy oglądać premierę Mi Mixa 3, a na MWC2019 zobaczyliśmy jego wersję „5G”. Niedawno jednak Xiaomi opublikowało grafikę, która każe spodziewać się nową pozycję w tej innowacyjnej serii urządzeń chińskiego producenta. Mi Mix 4 nadchodzi?

Wpis na Weibo

Gwoli krótkiego wyjaśnienia, Weibo to chiński portal społecznościowy, najbardziej przypominający naszego Twittera. To właśnie tam Xiaomi opublikowało wpis, zawierający poniższą grafikę.

Mi Mix, Mi Mix 2 i Mi Mix 3 oraz nieujawnione jeszcze urządzenie z tej serii (grafika Xiaomi)

Jak widzimy, przedstawia ona każdą z generacji serii Mi Mix, zaczynając od Mi Mixa, przez Mi Mixa 2 i Mi Mixa 3, a kończąc na – no właśnie, na czym? Najprawdopodobniej chodzi tutaj o Mi Mixa 4, lub Mi Mixa 3s.

Nie za wcześnie?

Spodziewaliście się zapowiedzi nowego urządzenia z tej rodziny w tak krótkim odstępie czasu? Nie? No cóż, nie tylko Wy. Ja również jestem zaskoczony tak szybkim ujawnieniem prac nad nowym smartfonem. Dlaczego? Zwykle, jak widać na załączonym obrazku, Xiaomi decydowało się na wydawanie nowych produktów z tej linii w odstępie roku. Jak już wspominałem, Mi Mix 3 został zaprezentowany dokładnie 5 miesięcy temu, natomiast jego wersja „5G” niespełna miesiąc temu na targach MWC2019 w Barcelonie.

Niestety, nie wiemy aktualnie nic na temat specyfikacji czy ceny kolejnego Mi Mixa. Pozostaje czekać na więcej informacji na jego temat. Nie jest pewne także jego nazewnictwo, ale moim zdaniem jest to najmniejszy problem, nad jakim możemy się zastanawiać.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi Mix 3 w rękach Bartosza Dula

Źródła: Weibo Xiaomi, Gizchina