Xiaomi Mi Mix 2S zdradza kolejne tajemnice. Jest też zdjęcie tyłu smartfona | Tabletowo.pl

Xiaomi Mi Mix 2S zdradza kolejne tajemnice. Jest też zdjęcie tyłu smartfona

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi Mi Mix 2S jest coraz mniej tajemniczy. Na dobrą sprawę w obecnym momencie wiemy wszystko to, co najważniejsze, jeśli chodzi o jego specyfikację, ponieważ właśnie pojawiła się kolejna porcja wiarygodnych doniesień. Jest również zdjęcie, na którym widzimy tył smartfona.

Przypomnijmy, że Xiaomi Mi Mix 2S zadebiutuje 27 marca 2018 roku, czyli już za trzy tygodnie. Do tej pory udało nam się dowiedzieć, że urządzenie zostanie wyposażone m.in. w wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości Full HD+ (2160×1080 pikseli), ośmiordzeniowy (8x Kryo 385; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630, diodę podczerwieni i Dual SIM. Wiemy też, że smartfon ma działać pod kontrolą systemu Android 8.0 Oreo i czerpać energię z akumulatora o pojemności 3400 mAh.

Powyższe informacje dostarczyła nam załoga XDA-Developers, która teraz uzupełnia je o kolejne szczegóły. Z plików systemowych udało się wyczytać, że Xiaomi Mi Mix 2S zostanie wyposażony w podwójny aparat główny, uzbrojony dodatkowo w Sztuczną Inteligencję. Poprzednio wspominano o możliwości rozpoznawania tego, co znajduje się w obszarze widzenia aparatu, czyli czymś, co potrafią już m.in. Huawei Mate 10 Pro i LG V30S ThinQ. Z kolei samo Xiaomi opublikowało widoczny na samej górze teaser, który sugeruje, że obiektywy w module aparatu mogą działać autonomicznie.

Pliki systemowe potwierdzają również, że akumulator w Xiaomi Mi Mix 2S będzie można ładować także bezprzewodowo. Załodze z XDA-Developers udało się nawet wyciągnąć filmik, który wyświetli się, jeśli użytkownik natknie się na jakieś problemy podczas próby skorzystania z tego rozwiązania.

Niektórzy być może pomyśleli, że na filmie to przecież Xiaomi Mi Mix 2, lecz pliki systemowe są nieubłagane – Xiaomi Mi Mix 2S również będzie miał kamerkę na ramce pod wyświetlaczem, więc poprzednie rendery możemy między bajki włożyć… Szkoda, chociaż w sumie było to do przewidzenia, niestety.

Przy okazji warto jednak wspomnieć, że w sieci pojawiło się również zdjęcie, na którym – podobno – Xiaomi Mi Mix 2S leży obok Xiaomi Mi Mix 2. Podwójny aparat jest już pewniakiem, lecz ciekawe, czy Xiaomi rzeczywiście tak perfidnie skopiuje Apple. Mnie osobiście wyjątkowo nie podoba się taka „aranżacja” modułu, lecz jest to niestety coraz częściej spotykane…

Tak podobno wygląda tył Xiaomi Mi Mix 2S (fot. Weibo)

Jak Wam się widzi Xiaomi Mi Mix 2S? Będzie on tym, na co czekaliście, czy czujecie niedosyt?

Źródło: XDA-Developers, Weibo przez Slashleaks

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona