Xiaomi Mi Mix 2 (fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi Mix 2 miał kosztować w Polsce 2199 złotych, a okazuje się, że będzie kilka stówek droższy

Smartfony Xiaomi cieszą się sporą popularnością w Polsce, ponieważ oferują bardzo dobrą specyfikację techniczną, a jednocześnie często są tańsze niż propozycje bardziej „markowych” producentów z podobnymi parametrami. Mi Mix 2 również miał spełniać te kryteria, lecz właśnie okazuje się, że nie będzie on kosztował – jak deklarowano na początku – 2199 złotych, tylko kilka stówek więcej.

W ostatnią niedzielę, 7 stycznia 2018 roku, ruszyła przedsprzedaż Xiaomi Mi Mix 2. Nie każdy mógł jednak ot tak, z marszu kupić ten smartfon. Taką możliwość dostali jedynie klienci, którzy posiadali specjalny kod, rozdawany podczas zorganizowanego w październiku 2017 roku Mi Fan Festival 2017. Pozostali musieli poczekać na swoją kolej, lecz przy takim obrocie spraw nie jestem przekonany, czy będzie się on cieszył aż takim wzięciem, jakim by mógł, gdyby kosztował 2199 złotych.

Przyznaję, że sam czaiłem się na Mi Mix 2 z oficjalnej polskiej dystrybucji, ponieważ deklarowana na początku cena wydawała się naprawdę atrakcyjna. Jak wiecie, ostatecznie wybrałem Huawei Mate 9 i ogólnie z wielu powodów uwielbiam ten sprzęt, ale teraz cieszę się podwójnie, że nie poczekałem na rozpoczęcie regularnej sprzedaży najnowszego „bezramkowca” Xiaomi, ponieważ jego ostateczną cenę ustalono na… 2498 złotych! Co ciekawe, w sklepie >RTV Euro AGDsmartfon jest jeszcze droższy, gdyż kosztuje aż 2598 złotych.

OK, może mimo wszystko nie jest to poziom Xiaomi Mi Note 2, za którego na początku trzeba było zapłacić aż 2999 złotych (czyste szaleństwo!), lecz nie sądzę, aby ktoś cieszył się z konieczności wydania na Mi Mix 2 z oficjalnej polskiej dystrybucji 2500-2600 złotych, podczas gdy szykował się na wyłożenie na ten cel 2199 złotych. Co prawda w sklepie Mi-home.pl za 2499 złotych można aktualnie kupić zestaw, składający się ze smartfona i zegarka Amazfit Pace o wartości około 500-600 złotych (bezpośredni link do oferty znajdziecie w źródle), ale nie dla wszystkich ta oferta będzie atrakcyjna. Ja na przykład wolałbym kupić urządzenie taniej, a nie drożej z gratisem, żeby potem próbować go sprzedać, aby rachunek się wyrównał.

fot. Mi-home.pl

Osobiście uważam, że to niesprawiedliwe, że Xiaomi Mi Mix 2 kosztował deklarowane na początku 2199 złotych jedynie w przedsprzedaży. Prywatnie pierwszy raz się z czymś takim spotykam i nie ukrywam, że jest to dla mnie szokujące. Cóż, to powinna być lekcja dla wszystkich, że jeśli chce się mieć coś taniej, to trzeba się postarać. Tylko że to chyba nie jest odpowiednia droga do sukcesu Xiaomi na polskim rynku. Ale co ja tam wiem…

Źródło: Mi-home.pl, RTV Euro AGD