Na to czekaliście: Xiaomi Mi Max dostał aktualizację do MIUI w wersji 9

Dawno temu, czyli w listopadzie 2016 roku, testowaliśmy phablet Xiaomi Mi Max. Wtedy na rynku prawie nie było dla niego alternatyw – jeśli ktoś szukał smartfonu z naprawdę dużym ekranem, musiał przynajmniej brać pod uwagę jego kandydaturę. Czytelnicy zgłaszają nam, że Xiaomi zaczęło rozprowadzać jedną z najważniejszych aktualizacji, jakich mógł się doczekać ten model: MIUI 9.

Mi Max startował z Androidem Marshmallow 6.0.1 na pokładzie oraz z zainstalowaną nakładką MIUI 8. Końcem czerwca tego roku smartfonu otrzymał Androida 7.0 Nougat, a teraz rozpoczyna się proces jego aktualizacji do MIUI 9.1. Tym samym urządzenie zyskuje wszystkie funkcje znane z nowej nakładki Xiaomi. Co się zmienia?

Wśród pokaźnej listy usprawnień i nowości znajdują się takie rzeczy jak:

  • ulepszony wygląd listy kontaktów oraz dokładniejsze ich wyszukiwanie,
  • doprecyzowane listy zablokowanych numerów, osobne dla każdej karty SIM,
  • usprawnienie pływającego skrótu Quick ball,
  • dodano aplikację Mi Drop,
  • przebudowano wygląd ekranu domowego,
  • nowy tryb Cichy,
  • umożliwiono wyszukiwanie aplikacji z poziomu panelu ustawień.

Oprócz tego długo by jeszcze wymieniać wszystkie miejsca, w których dokonano optymalizacji działania oraz naprawiono błędy i załatano dziury.

Pierwsze chwile z MIUI 9 są podobno dość przyjemne i choć nie jest to żadna rewolucja, to osoby znające na pamięć nakładkę Xiaomi, bez trudu wyliczą jeszcze inne usprawnienia, których nie ująłem w powyższej liście. Zresztą, możecie się z nią w całości zapoznać, przeglądając załączone do artykułu zrzuty ekranów.

Aktualizacja ma ponad 600 MB, więc może rozsądne będzie pobranie jej przez WiFi. No, chyba, że macie gigabajtów jak lodu. Wtedy nie ma nawet co czekać. Udanego użytkowania MIUI 9!

 

dzięki Renata za info i zdjęcia!