Ważne

Xiaomi Mi Max otrzymał aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Choć w przypadku urządzeń Xiaomi wersja Androida to kwestia właściwie drugorzędna, to niektórzy i tak wyczekują aktualizacji do najnowszego wydania Zielonego Robocika. Właściciele Mi Max się doczekali – producent właśnie udostępnił im Androida 7.0 Nougat.

Z tego, co przekazali nam nasi Czytelnicy, proces trwa już od kilku dni, więc z dużym prawdopodobieństwem większość z Was zapewne dostała aktualizację. Jeżeli nie – cierpliwości, na pewno też ją otrzymacie. Czekajcie tylko na stosowne powiadomienie, które z pewnością wyświetli się na ekranie Waszego smartfona, ponieważ aktualizacja udostępniana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air). Mowa tu oczywiście o urządzeniach z wgranym Global ROM-em.

Po aktualizacji, wersja MIUI Global 8.5 (stabilna) nosi oznaczenie V8.5.1.0.NBCMIED. Niestety producent nie zadbał o najnowsze poprawki zabezpieczeń Androida – „aktualne” datowane są bowiem na 1 maja 2017 roku. A kilku konkurentów zdążyło już dostać czerwcowe, m.in. Sony Xperia X i Samsung Galaxy S8.

Jak przekazała nam nasza Czytelniczka, Mi Max po aktualizacji zdaje się chodzić nieco szybciej. Co ciekawe, po przetestowaniu smartfona w AnTuTu okazało się, że „wykręcił” on deczko wyższy wynik (ostatnie dwa screeny powyżej).

*Zdjęcie tytułowe pochodzi z recenzji Xiaomi Mi Max

Dzięki Renata i Piotr za info i screeny!

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona