Xiaomi Mi Max 3 concept render (fot. XDA-Developers)

Xiaomi Mi Max 3 dostanie m.in. Snapdragona 660 i baterię 5500 mAh z obsługą bezprzewodowego ładowania

Trzeba przyznać, że goście z XDA-Developers są naprawdę niesamowici. W ostatnim czasie dostarczyli nam bowiem masę informacji na temat Xiaomi Mi Mix 2S i Xiaomi Mi 7. Teraz w ręce wpadły im pliki z oprogramowania, przeznaczonego do Xiaomi Mi Max 3, które również zdradzają mnóstwo ciekawych rzeczy o największym ze smartfonów w ofercie tego producenta.

Trzeba zacząć od tego, że Xiaomi Mi Max 3 zostanie wyposażony w wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1), lecz goście z XDA-Developers nie są w stanie potwierdzić, jaką przekątną oraz rozdzielczość będzie miał ekran. W przeszłości pojawiła się jednak informacja o 7 calach i Full HD+, tj. 2160×1080 pikseli, co przełożyłoby się w takim scenariuszu na 345 ppi.

Sercem Xiaomi Mi Max 3 ma być ośmiordzeniowy (8x Kryo 260; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 660 2,2 GHz z grafiką Adreno 512. Załoga XDA-Developers nie wyklucza jednak, że na rynku pojawi się także wersja z ośmiordzeniowym (8x ARM Cortex-A53; 14 nm) układem Qualcomm Snapdragon 630 z Adreno 508, aczkolwiek nie znalazła na to żadnego potwierdzenia. Smatfon zasili akumulator o pojemności aż 5500 mAh i to ze wsparciem dla technologii bezprzewodowego ładowania! Mniej fajną informacją jest to, że to oznacza, iż na pleckach najpewniej znajdzie się szkło, co z pewnością nie spodoba się części zainteresowanych.

Na pleckach pojawi się czytnik linii papilarnych oraz aparat z sensorem Sony IMX363 (taki sam ma otrzymać Xiaomi Mi Mix 2S) lub dwoma Samsunga: S5K217 + S5K5E8. Na przodzie umieszczone zostanie z kolei oczko z 8 Mpix sensorem Samsung S5K4H7 (rozdzielczość: 3264×2448 pikseli; rozmiar pojedynczego piksela: 1,12µm) oraz drugie ze skanerem tęczówki oka. Bazuje ono na sensorze OmniVision 2281. Co ciekawe, goście z XDA-Developers nie są mimo to przekonani, czy ten ostatni element znajdzie się w wersji finalnej Xiaomi Mi Max 3.

Smartfon zaoferuje także Dual SIM, slot na kartę microSD, port podczerwieni i diodę powiadomień. Niestety, zabraknie w nim NFC. Urządzenie może zadebiutować z Androidem 8.1 Oreo, aczkolwiek – bazując na informacjach z plików – załoga z XDA-Developers bierze pod uwagę możliwość, że ostatecznie Xiaomi Mi Max 3 wyjedzie z fabryk z preinstalowanym Androidem 7.1 Nougat.

Źródło: XDA-Developers