Xiaomi Mi Band 5 z większym ekranem i (być może) Google Pay

Wszystko na to wskazuje, że mniej więcej w połowie 2020 roku firma Xiaomi rozpocznie sprzedaż najnowszej wersji swojej hitowej opaski – Xiaomi Mi Band 5. Właśnie poznaliśmy nieco więcej szczegółów odnośnie wyglądu i możliwości piątego wcielenia Mi Banda. 

Xiaomi Mi Band 4 – fenomen absolutny

O tym, czym okazała się być ubiegłoroczna opaska Xiaomi Mi Band 4, nikogo zainteresowanego tematem edukować nie trzeba. Warto jedynie nadmienić, że to z całą pewnością najpopularniejszy sprzęt należący do grupy elektroniki ubieralnej w Polsce. Za cenę niecałych 150 złotych w oficjalnej sprzedaży (a w chińskich sklepach internetowych jeszcze taniej) otrzymujemy urządzenie udostępniające podstawowe funkcje śledzenia aktywności, wyświetlanie powiadomień ze smartfona i mierzenie tętna. W dodatku jego czas pracy na baterii jest w pełni zadowalający – nic dodać, nic ująć. Koszt wymiennych pasków w przeróżnych kolorach w chińskich sklepach internetowych – czasem nawet około 20 złotych za… 10 sztuk! POZAMIATANE.

Xiaomi Mi Band 5 – z zewnątrz bez rewolucji

Największą zmianą, którą przyniesie nowa wersja Mi Banda, zapewne okaże się wyświetlacz. Ten, począwszy od modelu datowanego na 2020 rok, ma mieć przekątną 1,2 cala. Jak na opaskę sportową – całkiem dużo. Oprócz tego ciężko spodziewać się rewolucji – producent silnie dba o to, by balans między ceną a jakością utrzymywał się na niezwykle korzystnym poziomie, co wymaga pewnych kompromisów, również w kwestii projektowania.

opaska sportowa Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4 (fot. Tabletowo.pl)

Wewnątrz – Google Pay

Obecna, czwarta generacja opaski Xiaomi Mi Band 4 oferuje wbudowany moduł NFC, jednak wyłącznie oprogramowanie dedykowane na rynek chiński pozwala z niego korzystać. Swoją drogą, nie ma czemu się dziwić, bowiem jedynym systemem płatności zbliżeniowych, który Mi Band wspiera, jest system działający wyłącznie na terenie Chińskiej Republiki Ludowej.

W kolejnej generacji, jak wskazują pogłoski, chiński producent udostępni wsparcie dla systemu, którego akceptacja jest czymś powszechnym na całym świecie – Google Pay. Dzięki temu Mi Band 5 stałby się najtańszym urządzeniem ze wsparciem dla systemu płatności giganta z Mountain View, co z pewnością spowoduje dalszy wzrost sprzedaży opaski, przekładający się na większą popularność Google Pay – korzyści po obydwu stronach.

opaska fitness Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4 (fot. Tabletowo.pl)

Drogo nie będzie

W sieci pojawiły się również pierwsze informacje o możliwych cenach Xiaomi Mi Band 5. Zgodnie z nimi, wersja na rynek chiński kosztować ma równowartość około 25 dolarów, wersja global – odpowiednio drożej, jednak z całą pewnością niewiele. Osobiście jestem niemal przekonany, że cena nowego Mi Banda z oficjalnej dystrybucji na terenie Polski zmieści się w 200 złotych.

Biorąc pod uwagę, jak bardzo zadowolony byłem z użytkowania obecnej generacji opaski od Xiaomi, z pewnością przesiądę się na nowszą wersję, kiedy tylko będzie to możliwe.

Źródło: GSMArena