Za pomocą Xiaomi Mi Band 4 będzie można płacić, ale nie w Polsce

Xiaomi zaprezentuje Mi Band 4 już jutro o godzinie 14:00 czasu lokalnego (u nas będzie wtedy przedpołudnie). Jeszcze przed oficjalną premierą producent potwierdził, że opaska zaoferuje NFC i wsparcie dla płatności zbliżeniowych, jednak nie należy się spodziewać, że w Polsce również będą one działały.

Pierwsze wersje Mi Band oferowały bardzo podstawowe funkcje. I chociaż w 100% spełniały swoje zadanie, to dopiero Mi Band 3 pokazał, że zwykła opaska fitness może mieć znacznie więcej do zaoferowania (sam przekonałem się o tym na własnej skórze). Mało tego, jako pierwsza w portfolio została wyposażona w moduł NFC, a tym samym umożliwia płatności zbliżeniowe.

Od pewnego czasu pojawiają się informacje, iż Mi Band 4 również ma być dostępny w wersji z NFC, podobnie jak Mi Band 3. Dziś producent oficjalnie potwierdził za pośrednictwem profilu w serwisie społecznościowym Weibo, że użytkownicy będą mogli wykorzystywać nadchodzącą nowość do płacenia za zakupy.

Xiaomi Mi Band 4 (fot. Weibo)

Jak jednak możecie zobaczyć na powyższym plakacie, płatność odbywa się poprzez zeskanowanie kodu QR wyświetlonego na ekranie Mi Band 4. Metoda ta jest powszechnie stosowana w Chinach, natomiast w Polsce zupełnie bezużyteczna, nawet jeśli opaska zostanie wyposażona w moduł NFC, który w Państwie Środka można wykorzystać w różnych okolicznościach.

W naszym kraju nie istnieje jeszcze system, który pozwalałby płacić opaskami Xiaomi za zakupy i raczej nie ma co liczyć na to, że się to zmieni, a już na pewno nie na wsparcie ze strony Google Pay, na co – jak wynika z komentarzy – liczy po cichu wiele osób.

O płaceniu Xiaomi Mi Band 4 za zakupy w Polsce można więc zapomnieć, lecz nie zmienia to faktu, że opaska i tak zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem – jako pierwsza z serii Mi Band – zostanie wyposażona w kolorowy wyświetlacz, a do tego zaoferuje funkcję sterowania multimediami w sparowanym urządzeniu. Mówi się też o asystencie głosowym, ale na razie nie wiadomo, czy funkcja ta będzie współpracować z Asystentem Google, czy skorzystają z niej wyłącznie mieszkańcy Chin.

Przedsprzedaż Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4 dostępny w przedsprzedaży jeszcze przed premierą. To może być przekręt

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi Band 3 i Mi Band 2

Źródło: Weibo