opaska Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4 (fot. GizChina.it)

Xiaomi Mi Band 4 dostępny w przedsprzedaży jeszcze przed premierą. To może być przekręt

Pięć dni przed oficjalną premierą nowej opaski Xiaomi, Mi Band 4, niektóre sklepy na Aliexpress ruszyły z jej przedsprzedażą. Spokojnie, i tak nikt nie dostanie smartbandów przed czasem.

Reklama

Xiaomi Mi Band 4 można zamówić w „przedsprzedaży” za 49,99 dolarów. Przedsprzedaż dotyczy wersji bez NFC, czyli jedynej słusznej, która powinna nas interesować. Opcja z NFC nie przyda się u nas podczas płatności bezstykowych, bo opaska nie współpracuje z Google Pay. Wysyłka planowana jest za co najmniej 25 dni, co sugeruje jedno: ten przedwczesny wysyp sklepów oferujących niezaprezentowanego jeszcze smartbanda jest łatwym skokiem na kasę.

Reklama

Nie oznacza to od razu, że mamy do czynienia z oszustwem. Bardziej może chodzić o „zaklepanie” sobie pierwszych chętnych na opaskę. Kiedy dystrybutorzy będą mogli zamawiać już pierwsze partie urządzeń u producenta, takie sklepy jak powyższy, będą mogły szybko pobrać produkty z magazynów Xiaomi, wrzucić we własne paczki i szybko nadać klientom, którzy zamówili je jeszcze przed oficjalną premierą. Czas realizacji zamówienia jest na tyle długi, że nikt nie powinien narzekać, a sklep co zarobi, to jego.

Czego spodziewamy się po Xiaomi Mi Band 4?

Czwarta wersja opaski Mi Band będzie miała kolorowy wyświetlacz o przekątnej 0,78 cala i rozdzielczości 240 x 120 pikseli. Ogólny kształt akcesorium nie ulegnie rewolucyjnym modyfikacjom względem poprzednika, ale akumulator wzrośnie nieznacznie do 135 mAh (w Mi Band 3 – 110 mAh). Inne nowe funkcje obejmą obsługę Bluetooth 5.0 oraz wspomniane już NFC.

Reszta pozostanie względnie bez zmian. Znajdziemy tam podstawowe funkcje, takie jak śledzenie aktywności sportowej, czujnik tętna, sterowanie odtwarzaczem muzycznym czy odporność na wodę do głębokości 50 m. Na pełną specyfikację przyjdzie nam poczekać do 11 czerwca.

źródło: Weibo, Aliexpress, @stufflistings przez GSMarena