#Potwierdzone Xiaomi Mi Band 3 zadebiutuje w tym roku 19

#Potwierdzone Xiaomi Mi Band 3 zadebiutuje w tym roku

Nie zliczę, ile razy czytałem w komentarzach pytanie „kiedy w końcu zadebiutuje Xiaomi Mi Band 3?!?”, ale widywałem je naprawdę często. Do tej pory nic jednak na ten temat nie wiedzieliśmy, lecz właśnie dostaliśmy potwierdzenie, że opaska trafi na rynek w tym roku.

Jeśli liczycie na jakiś konkretniejszy termin, niestety muszę Was zmartwić. CEO Huami Technology, czyli firmy, która produkuje wearbles dla Xiaomi, potwierdził jedynie, że Xiaomi Mi Band 3 na pewno zadebiutuje w tym roku, ale nie podał choćby przybliżonego okresu, w którym mogłoby to nastąpić. Mimo wszystko jest to pierwsza oficjalna deklaracja, że Xiaomi Mi Band 2 doczeka się następcy.

Przy okazji warto dodać, że Huang Wang wyjaśnił, iż Huami Technology jest niezależną firmą, ale Xiaomi jest drugim największym udziałowcem. CEO zdradził też, że w planach jest produkcja większej liczby wearables dla Xiaomi, więc należy się spodziewać nie tylko Xiaomi Mi Band 3, ale również innych propozycji z tego segmentu (niewykluczone, że pod marką Amazfit).

Na temat następcy Xiaomi Mi Band 2 na razie wiadomo jedynie tyle, że opaskę wyposażono w moduł Bluetooth 4.2. Oprócz tego oczekuje się, że urządzenie będzie też miało wyświetlacz OLED i pulsometr. Sporą nowością mógłby być GPS, aczkolwiek osobiście raczej się go nie spodziewam, gdyż Xiaomi Mi Band 3 ma podobno kosztować mniej więcej tyle, ile poprzednik.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi Band 2 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję, przygotowaną przez Jakuba)

Źródło: ChinaZ dzięki Phone Radar