Nie tylko bezramkowiec i laptop. Na konferencji Xiaomi pojawił się też mały, inteligentny głośnik | Tabletowo.pl

Nie tylko bezramkowiec i laptop. Na konferencji Xiaomi pojawił się też mały, inteligentny głośnik

Dołącz do dyskusji 0

Dzisiejsza konferencja Xiaomi miała całkiem przyjemny przebieg. Nie była napompowana jak pokazy Apple czy Samsunga, a i tak kilkoma rzeczami udało się zaskoczyć obecnych. Spodziewaliśmy się bezramkowego Mi Mixa 2S, ale nie mieliśmy pojęcia o istnieniu laptopa Mi Gaming. O tym, że Xiaomi wypuści mniejszą wersję głośnika Mi AI, też nikt wcześniej nie wspominał.

W zeszłym roku poznaliśmy inteligentny głośnik Mi AI. To chińska odpowiedź na Amazon Echo i Google Home, choć sprzęt ten w ogóle nie zaznaczył swojej obecności na Starym Kontynencie, a tym bardziej w USA. Jeden prosty powód kompletnie wyeliminował go z wyścigu o miejsce w salonach klientów z Zachodu: nie obsługiwał angielskojęzycznej Alexy ani Google Assistant.

Nie przeszkodziło to Xiaomi w zyskiwaniu kolejnych posiadaczy głośnika w Chinach. Idąc tropem wzorów godnych naśladowania, którzy zaprezentowali mniejsze wersje swoich inteligentnych urządzeń (Echo Dot od Amazonu i Google Home Mini), Chińczycy będą mogli już niebawem kupić małego Mi AI Mini.

Nie różni się on funkcjonalnością od swojego starszego i większego brata – nadal można sterować za jego pomocą domową elektroniką IoT, używać poleceń głosowych do odtwarzania muzyki, radia czy audiobooków. Wszystko jednak dzieje się z wykorzystaniem zasobów dalekowschodnich usługodawców, gdyż w Chinach dostęp do programów Google’a jest mocno ograniczony.

Głośnik Mi AI Mini będzie można kupić już 3 kwietnia. Wyceniono go na 169 juanów (~92 zł), co czyni z tego gadżetu całkiem fajną opcję. Oczywiście o ile znamy chiński.

Każdy uczestnik konferencji Xiaomi dostał dziś taki głośnik za darmo, w prezencie. Miły gest.

źródło: Weibo przez fonearena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona