Android 9.0 Pie dla Xiaomi Mi A1 dotarł do Polski!

Xiaomi Mi A1 należy do programu Android One, co oznacza, że może liczyć na liczne i w miarę szybkie aktualizacje do najnowszych wersji systemu. Android Pie dla tego modelu udostępniony został dla pierwszych użytkowników 9 grudnia. Jeśli z zazdrością patrzyliście w ich stronę, już nie musicie. Android 9.0 Pie dla Xiaomi Mi A1 dotarł właśnie do Polski.

Xiaomi Mi A1 debiutował na rynku we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to od razu po wyjęciu z pudełka działał w oparciu o Androida w wersji 7.1.2 Nougat. Jakiś czas później model ten otrzymał aktualizację do Androida 8.0 Oreo, pół roku później do 8.1 Oreo, a teraz nadeszła kolejna, trzecia już duża aktualizacja, w postaci właśnie Androida 9.0 Pie.

Reklama

Recenzja Xiaomi Mi A1, czyli Mi 5X w wersji Android One

Paczka aktualizacyjna waży 1069,1 MB. Oprócz najnowszej wersji systemu, najnowszy update wprowadza również między innymi radio FM (można się było tego spodziewać – dotychczas aplikacja nie była dostępna na Mi A1, choć na sprzętowo bliźniaczym Xiaomi Mi 5X jak najbardziej tak), a także adaptacyjne oświetlenie i baterię, co – przekładając na nasze – powinno oznaczać, że ekran będzie się dopasowywał do warunków oświetleniowych, a bateria dłużej działała, dzięki “uczeniu się” scenariuszy użytkowania urządzenia.

Jak wspomniałam, aktualizacja dla Mi A1 dla pierwszych użytkowników została udostępniona dokładnie dwa tygodnie temu. Tymczasem właśnie dziś, na dzień przed wigilią (co by nie pisać w wigilię wigilii), trochę w ramach przedświątecznego prezentu ;) polscy posiadacze tego modelu również mogą się cieszyć z Androida Pie.

Aktualizacja powinna wyskoczyć automatycznie, ale gdyby się tak nie stało, jej dostępność możecie sprawdzić ręcznie w ustawieniach telefonu.

Dzięki Wojtek i Maciej za info! :)