Tak to powinno wyglądać! Xiaomi Mi A1 (tak, ten za 999 zł), dostał Androida 8.0 Oreo

Mówią, że Xiaomi Mi A1 byłby idealnym smartfonem, gdyby miał NFC. Ten brak jednak można mu wybaczyć, bo w cenie wynoszącej aktualnie 999 złotych (oczywiście w polskiej dystrybucji), oferuje naprawdę wiele – trudno mu cokolwiek zarzucić pod względem stosunku cena/jakość. A od dziś ma także najnowszą wersję systemu Android – 8.0 Oreo. Da się? Da!

Jasne, przy tym wszystkim trzeba pamiętać o jednej rzeczy – Xiaomi Mi A1 to tak zwany „bieda Pixel”. Nazywany tak jest nie bez powodu. Mi A1 jest bowiem jednym z przedstawicieli smartfonów z serii Android One, a więc z „czystą” wersją systemu, dzięki czemu ma zapewnione wszelkie aktualizacje wcześniej niż produkty innych firm, również te droższe.

Reklama

Jakiś czas temu Xiaomi zapowiadało, że Oreo na Mi A1 ma wylądować jeszcze w tym roku i… udało im się dotrzymać słowa. Ostatni dzień roku rano przyniósł użytkownikom tego smartfona wyczekiwaną aktualizację. Miły prezent na zakończenie roku, a może raczej na wejście w nowy rok.

Aktualizacja, standardowo, wypuszczana jest falami, ale można ją już pobierać także w Polsce. Waży sporo, bo aż ponad 1 GB.

Jeśli macie Xiaomi Mi A1 – podzielcie się, jak tam śmiga na Oreo. Powinno być jeszcze lepiej niż na Nougacie!

Dzięki Adrian za podzielenie się tym info :)

https://www.tabletowo.pl/2017/12/06/test-recenzja-xiaomi-mi-a1/

Polecamy również

Recenzja Xiaomi Mi A1