Zapowiedź premiery Xiaomi Mi 9T
Zapowiedź premiery Xiaomi Mi 9T (fot. @Xiaomi)

Xiaomi zapowiada nowy smartfon z serii Mi 9

Mi 9 jest flagową serią Xiaomi, w skład której wchodzą dwa high-endy (Mi 9 i Mi 9 Transparent Edition) oraz jeden średniak (Mi 9 SE). Producent zapowiedział dziś, że wkrótce dołączy do nich kolejny smartfon.

Kiedyś producenci mieli w swoich ofertach tylko jednego flagowca z danej serii. Od kilku lat panuje jednak trend znacznego rozbudowywania topowych linii – w tym roku zdecydował się na taki krok nawet OnePlus, który za jednym zamachem zaprezentował aż trzy smartfony: OnePlus 7, OnePlus 7 Pro i OnePlus 7 Pro 5G. Samsung również poszedł na całość i przygotował cztery flagowce z linii Galaxy S10.

Xiaomi od dawna zaś co roku rozbudowuje topową serię Mi do oporu. W tym do sprzedaży trafiły już dwa high-endy (Mi 9 i Mi 9 Transparent Edition) i jeden średniak (Mi 9 SE), a wkrótce dołączy do nich kolejny model. Producent na swoich oficjalnych profilach na Facebooku i Twitterze opublikował zapowiedź zbliżającej się premiery nowego smartfona z rodziny Mi 9.

Xiaomi pyta swoich fanów, która literka z wymienionych (K, I, T – hehe) najlepiej pasowałaby do nazwy nadchodzącego urządzenia i dlaczego właśnie ta, jednak opinia użytkowników zapewne nie będzie miała żadnego znaczenia, ponieważ od pewnego czasu wiadomo, że do portfolio producenta dołączą Mi 9T i Mi 9 T Pro.

Co więcej, ostatnio pojawiły się informacje, że wspomniane Mi 9T i Mi 9T Pro będą przebrandowanymi Redmi K20 i K20 Pro, które zaprezentowano oficjalnie wczorajszego przedpołudnia (wraz z laptopem RedmiBook 14). Potwierdza to użyty w zamieszczonym powyżej poście hasztag #PopUpInStyle, bowiem daje on do zrozumienia, że aparat do selfie i rozmów wideo będzie się wysuwał z wnętrza obudowy.

POCOPHONE F2 i POCOPHONE F2 Pro

A skoro jesteśmy już w temacie nowych smartfonów Xiaomi, to przy okazji warto wspomnieć, iż Redmi K20 i K20 Pro zostaną przebrandowane również na nowe modele marki POCO, które trafią z kolei do Indii. W Polsce nie powinniśmy się natomiast spodziewać POCOPHONE F2 i POCOPHONE F2 Pro, skoro w naszym kraju flagowce Redmi pojawią się jako Xiaomi Mi 9T i Mi 9T Pro.

Swoją drogą dość dziwna strategia, ale najwyraźniej taki scenariusz najbardziej będzie się opłacać Xiaomi, które stoi zarówno za Redmi, jak i POCO, nawet jeśli obie marki deklarują „niezależność”.

Cena Xiaomi Mi 9T w Europie będzie bardzo atrakcyjna

Cena Xiaomi Mi 9T w Europie będzie bardzo atrakcyjna

Źródło: @Xiaomi; @techauntyji dzięki GizmoChina