Xiaomi Mi 6

Wiemy, kiedy Xiaomi Mi 6 trafi do sprzedaży w Polsce!

W tym tygodniu wszystko kręci się wokół Xiaomi Mi 6. Zaczęliśmy od spekulacji na temat polskiej ceny tego smartfona, by zaraz potem potwierdzić, że będzie on kosztować w Polsce 1999 złotych. Ale została jeszcze jedna pytanie: kiedy urządzenie pojawi się na sklepowych półkach? Teraz wiemy także i to. Ale Wam nie powiemy. Dobra, żartuję, powiem, powiem. ;)

Według deklaracji, złożonych przez oficjalnego dystrybutora Xiaomi w Polsce, czyli ABC DataMi 6 miał trafić do sprzedaży w trzecim kwartale 2017 roku. Obejmuje on miesiące lipiec, sierpień i wrzesień. Oczywiście wszyscy liczyliśmy na to, że smartfon zadebiutuje w naszym kraju już na początku tego miesiąca i nawet przez chwilę wydawało się to prawdopodobne – dopóki agencja PR, obsługująca firmę, nie przyznała się, że podała błędną informację.

Nadal więc cierpliwie czekaliśmy na Xiaomi Mi 6. W tym tygodniu nastąpił przełom, ponieważ kilka sklepów z elektroniką (wszystkie z nich zaopatrywane są przez ABC Data, więc oficjalnego dystrybutora, nie Pana Januszarozpoczęło przedsprzedaż tego modelu. I bardzo wszystkich to ucieszyło, bo dzięki temu nie tylko poznaliśmy cenę mi-szóstki (przypominam: 1999 złotych), ale również przybliżyło nas to do momentu oficjalnej premiery na sklepowych półkach.

Na tę jednak mimo wszystko będziemy musieli poczekać, ponieważ regularna sprzedaż Xiaomi Mi 6 rozpocznie się dopiero 1 września, czyli dopiero za 7 tygodni. Trochę jeszcze więc minie, zanim smartfon pojawi się na wystawkach i każdy dostanie szansę jego „zmacania”.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Otóż od samego początku powtarzaliśmy, że Xiaomi Mi 6 nie będzie obsługiwał pasma LTE B20 800 MHz. Nawet jednemu z naszych Czytelników producent wysłał informację, że smartfon nie wspiera tej częstotliwości (lecz nie pamiętam już, pod którym wpisem dał nam o tym znać). I choć trwa ciągle spór o to, czy jest ono niezbędne, czy nie, to – jak to mówią – lepiej je mieć niż nie.

Tymczasem x-kom poinformował, że Xiaomi Mi 6 będzie obsługiwał LTE B20 800 MHz – bo inaczej by go nie sprzedawali. Szczerze mówiąc, osobiście jestem trochę skołowany, ponieważ jedna strona mówi jedno, a druga coś całkowicie innego. Ale jeżeli o mnie chodzi, to obstawiam, że to sklep się (niestety) myli. Sprzedawany przez niego Xiaomi Mi 5 przecież nie wspierał tej częstotliwości i nikt nie miał z tym problemu.

https://twitter.com/xkom_pl/status/885871750160027648

Bezpiecznie więc powiem standardowo: pożyjemy, zobaczymy.

Pełną specyfikację Xiaomi Mi 6 odnajdziecie >tutaj<.

Aktualizacja:Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie od sklepu x-kom, że Xiaomi Mi 6 NIE BĘDZIE obsługiwał pasma LTE B20 800 MHz.

Źródło: @xkom_pl