Xiaomi Mi 6 Android Pie

Xiaomi Mi 6 najprawdopodobniej nie dostanie aktualizacji do Androida Pie

Xiaomi Mi 6 zadebiutował w kwietniu 2017 roku, czyli niedługo miną dwa lata od jego premiery. Producent cały czas pamięta o tym modelu i go aktualizuje, jednak właśnie przyznał, że najprawdopodobniej nie udostępni mu update’u do Androida Pie.

W momencie premiery Xiaomi Mi 6 pracował pod kontrolą Androida 7.1.1 Nougat z interfejsem MIUI 8. Rok temu, w lutym 2018 roku, otrzymał aktualizację do MIUI 9, bazującego na Androidzie 8.0 Oreo. Po jakimś czasie Xiaomi udostępniło mu natomiast MIUI 10, ale bez Androida Pie. I właściwie jest już przesądzone, że smartfon nigdy nie dostanie najnowszej wersji Zielonego Robocika.

Reklama

Warto bowiem odnotować, że MIUI nie jest zależne od wydania Androida i poszczególne smartfony mogą mieć na pokładzie ten sam wariant interfejsu Xiaomi, a jednocześnie też zupełnie inną wersję oprogramowania od Google.

Jeden z pracowników Xiaomi za pośrednictwem serwisu społecznościowego Weibo poinformował, że większość najważniejszych funkcji Androida Pie została zaimplementowana w bazującym na Androidzie Oreo MIUI 10. Gdyby więc Xiaomi Mi 6 dostał aktualizację do nowego wydania systemu operacyjnego, jego właściciele nie zauważyliby praktycznie żadnej różnicy.

Odczułoby to natomiast Xiaomi, ponieważ musiałoby poświęcić czas i środki na opracowanie aktualizacji do Androida Pie dla tego modelu, a nie przyniosłoby to żadnych wymiernych korzyści dla żadnej ze stron. Taka argumentacja jest całkiem logiczna, więc na miejscu właścicieli Xiaomi Mi 6 nie czułbym się w żaden sposób pominięty.

Tym bardziej, że zaoszczędzony czas Xiaomi będzie mogło poświęcić na inne projekty, w tym także rozwijanie najnowszego wydania MIUI oznaczonego cyfrą 11, do którego aktualizację otrzyma również właśnie Xiaomi Mi 6.

Źródło: Weibo przez xda-developers