Czytnik linii papilarnych w Xiaomi Mi 5S ukryty zostanie pod pokrywającym panel przedni szkłem | Tabletowo.pl

Czytnik linii papilarnych w Xiaomi Mi 5S ukryty zostanie pod pokrywającym panel przedni szkłem

Dołącz do dyskusji 0

Wiemy już, jaką specyfikację zaoferuje Mi 5S. Xiaomi może nas jednak jeszcze zaskoczyć – smartfon, jako pierwszy na rynku, ma wykorzystywać technologię Snapdragon Sense ID. Oznacza to, że czytnik linii papilarnych zostanie ukryty pod pokrywającym panel przedni szkłem.

Technologia Snapdragon Sense ID zadebiutowała w styczniu tego roku na targach CES 2016 w Las Vegas. Do tej pory jednak żaden producent nie zdecydował się na jej zastosowanie, mimo że wspiera ją Snapdragon 820. A szkoda, bo rozwiązanie to zmienia całkowicie sposób korzystania z czytnika linii papilarnych.

Po pierwsze, można go ukryć za różnymi materiałami, jak szkło czy plastik. Po drugie, jego działanie opiera się na ultradźwiękach, przez co sensor jest nie tylko dokładniejszy i bezpieczniejszy, ale również rozpoznaje właściciela nawet wtedy, gdy ten ma mokre/brudne/pokryte kremem palce.

Według doniesień z Chin, właśnie Mi 5S ma – jako pierwszy smartfon na rynku – wykorzystywać technologię Snapdragon Sense ID. Dzięki temu będzie się różnił od Mi 5 nie tylko specyfikacją, ale również designem – najprawdopodobniej bowiem zabraknie fizycznego klawisza Home pod ekranem.

Jak wspomniałem, znamy już całą specyfikację Xiaomi Mi 5S. Możecie się z nią zapoznać w tym artykule.

Na koniec jeszcze dodam, że na taki sam krok ma podobno zamiar zdecydować się Huawei w P10.

Źródło: MyDrivers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona