Xiaomi Mi 5S na kolejnym zdjęciu. A co z Mi Note 2/Mi Pro? 19
Xiaomi Mi 5S

Xiaomi Mi 5S na kolejnym zdjęciu. A co z Mi Note 2/Mi Pro?

Premiera Xiaomi Mi 5S ma mieć miejsce dokładnie za tydzień, 27 września. Ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć przód smartfona z nowym czytnikiem linii papilarnych. Tym razem do sieci wyciekło zdjęcie panelu tylnego i okazuje się, że różnic względem Mi 5 będzie więcej. Przy okazji wciąż wraca pytanie – co z Xiaomi Mi Note 2/Mi Pro? Urządzenie podobno istnieje, ale nie wiadomo, czy również zadebiutuje w następny wtorek.

Zacznijmy od Mi 5S. Zdjęcie, które widzicie powyżej, rzekomo przedstawia tył tego smartfona. Bardzo różni się on od plecków Mi 5. Bo choć szkło na krawędziach bocznych także jest zaoblone, to już oczko aparatu i towarzysząca mu podwójna dioda doświetlająca przewędrowały z lewego górnego rogu na środek obudowy. Co jednak najważniejsze – nie wystają one ponad korpus, jak ma to miejsce u wielu konkurentów.

Przy okazji inne źródło potwierdziło, że Mi 5S ma mieć umieszczony pod szkłem czytnik linii papilarnych, a także, że zostanie wyposażony również w 6GB RAM, 64GB/128GB/256GB pamięci wewnętrznej, NFC do obsługi płatności mobilnych oraz technologię, rozpoznającą siłę nacisku palca na wyświetlacz.

xiaomi-mi-5s

Jeśli natomiast chodzi o Mi Note 2/Mi Pro, to ostatnio zrobiło się małe zamieszanie. Przy okazji informacji o planowanej dacie premiery Mi 5S pojawiła się również pogłoska, że wraz z nim zadebiutuje Mi 5S Plus. Zaczęto więc sugerować, że właśnie pod taką nazwą trafi na rynek wyczekiwany Mi Note 2/Mi Pro. Najnowsze przecieki zdają się jednak temu zaprzeczać.

Do sieci wyciekły screeny, pochodzące z urządzenia o nazwie Mi Note 2 Pro. Potwierdzałoby to więc istnienie takiego modelu. Jego specyfikacja miałaby obejmować m.in. czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821, 8GB RAM, 256GB pamięci wewnętrznej i system operacyjny Android 7.0 Nougat.

Xiaomi Mi Note 2 Pro
Xiaomi Mi Note 2 Pro

Póki co pewne jest, że 27 września zadebiutuje Mi 5S. Pozostaje natomiast zagadką, czy razem z nim Xiaomi zaprezentuje Mi 5S Plus/Mi Note 2/Mi Note 2 Pro/Mi Pro.

Źródło: GizChina, GizmoChina, GSMArena