Ważne

Zamiast Xiaomi Mi Note 2 będzie Xiaomi Mi Pro? I do tego z 3D Touch?

Jeśli wierzyć plotkom, to Xiaomi zaprezentuje nowego flagowca jeszcze w tym miesiącu – mówi się o 14 lub 24 września. W międzyczasie jednak nastąpiła jedna, aczkolwiek dość znacząca, zmiana. Smartfon nie będzie nazywał się Mi Note 2, a Mi Pro.

W serwisie społecznościowym Weibo pojawił się właśnie autoryzowany profil o nazwie Xiaomi Pro. Uznawane jest to za znak, że właśnie pod takim szyldem (ale jeszcze z dopiskiem Mi) zadebiutuje najnowszy flagowiec Xiaomi (a nie jako Mi Note 2). Zakładanie kont dla własnych produktów jest dość popularną praktyką w Chinach, dlatego na pewno jest to jakaś wskazówka, co do planów wydawniczych Xiaomi.

Należy też pamiętać, że Chińczycy niedawno wprowadzili na rynek Redmi Pro i jest bardzo możliwe, że zamierzają dołączyć do swojego portfolio również Mi Pro, czyli high-endową wersję tego średniaka. Zwłaszcza, że oba modele mają mieć podwójny aparat – a to zawsze punkt wspólny, który może stać się wyróżnikiem urządzeń z dopiskiem Pro. Oczywiście wszystko przy założeniu, że Xiaomi nie zamierza robić sobie bałaganu w portfolio. W innym wypadku może stać się dosłownie wszystko.

A jak już jesteśmy w temacie Mi Note 2/Mi Pro, to warto dodać, że ostatnio pojawiła się kolejna nowinka na jego temat. Otóż jeden z użytkowników smartfona Xiaomi odnalazł w oprogramowaniu “zaszytą” możliwość włączenia funkcji 3D Touch. Uznano to za wskazówkę, że nadchodzący high-end zaoferuje to rozwiązanie, skoro producent przygotowany jest już pod względem software’owym.

Źródło: GizmoChina, GizmoChina

Komentarze

 • cukru

  Już w czerwcu znaleziono w systemie tłumaczenia związane z 3d touch. Poza tym mam nadzieję, że zostaną przy dotychczasowym nazewnictwie.

  • I†achi

   To samo chciałem napisać :P

 • Foorio

  “autoryzowany profil o nazwie Xiaomi Max” – chyba Pro? Redmi to seria budżetowa, Mi to High-End, więc Mi Pro nie może być High-End’owa wersja Redmi Pro. Będzie to kolejny High-End z serii Mi.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona