Xiaomi Mi 5 „wykręcił” 180 tysięcy punktów w AnTuTu?! Bynajmniej | Tabletowo.pl

Xiaomi Mi 5 „wykręcił” 180 tysięcy punktów w AnTuTu?! Bynajmniej

Dołącz do dyskusji 0

Xiaomi Mi 5 bez wątpienia jest wyjątkowym smartfonem. Specyfikacja z najwyżej półki w połączeniu z prostym, ale eleganckim designem i wyjątkowo atrakcyjną ceną uczyniły z niego obiekt zainteresowania kilkunastu milionów klientów. Flagowiec broni się więc sam, lecz ktoś najwyraźniej postanowił znowu podgrzać atmosferę wokół niego.

A dokładniej ekipa MIUI, która przetestowała Xiaomi Mi 5 w wersji z 4 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Elementem recenzji, który przykuł wzrok całego świata był screen z benchmarku AnTuTu, na którym widniał oszałamiający wynik 179556 punktów. Dla porównania, Samsung Galaxy S7 Edge (również ze Snapdragonem 820) „wykręcił” w nim około 130 tysięcy punktów.

Xiaomi Mi 5 Xiaomi Mi5 AnTuTu

Co jednak ciekawsze, screen z AnTuTu został już usunięty z recenzji Xiaomi Mi 5 na stronie MIUI. Dlaczego? Otóż wystarczy uważniej się mu przyjrzeć i wziąć kalkulator do ręki. 54441+43688+32779+10121≠179566. Wynik powinien równać się 141029 punktów. Różnica wynosi więc aż 38537 punktów!

Benchmarki wywołują sporo emocji i dla niejednego stanowią koronny argument, że dany smartfon jest najlepszy. Niestety, jak pokazała właśnie praktyka, potrafią narobić więcej szkody niż pożytku. Dużo bardziej wiarygodnym i miarodajnym wyznacznikiem, czy jakieś urządzenie jest dobre, czy należy raczej do tych słabszych są testy i recenzje – tylko z nich możemy dowiedzieć się czy smartfon lub tablet spełni nasze oczekiwania i zaspokoi potrzeby.

Źródło: MIUI

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona