Xiaomi Mi 5

Właściciele Xiaomi Mi 5 się ucieszą – Android Oreo jest już dostępny dla beta testerów

Skoro w zeszłym tygodniu flagowy smartfon Xiaomi dostał aktualizację do wyższej wersji systemu Android, to przyszedł czas na to, by zadbać o wcześniejsze telefony tej marki. Chińczycy przyłożyli się zatem do oprogramowania bazującego na Androidzie Oreo dla modelu Mi 5 i udostępnili go dla testerów.

Xiaomi Mi 5 był jednym z najważniejszych smartfonów tego producenta w 2016 roku. Testerzy oprogramowania MIUI właśnie dostali od firmy niespodziankę – cotygodniowa aktualizacja zawiera w sobie nie tylko poprawki błędów i usprawnienia działania systemu, ale też świeży system sam w sobie.

https://www.tabletowo.pl/2016/10/17/recenzja-test-opinia-xiaomi-mi-5-chinski-flagowiec/

Na razie nic nie odbywa się automatycznie. Beta Androida Oreo nie jest dostępna do pobrania w trybie OTA (Over-The-Air), więc chętni na nowszą wersję systemu Google będą musieli podjąć kilka kroków, by ta znalazła się na ich urządzeniach. Konieczne będzie zrobienie kopii zapasowej danych zebranych na urządzeniu a następnie flashowanie telefonu. To dlatego, że obecna na Mi 5 wersja MIUI, bazuje na Androidzie Nougat 7.0. Listę potrzebnych narzędzi znajdziecie na tej stronie.

Jeśli nie jesteśmy aż tak nastawieni na konieczność posiadania możliwie najwyższej wersji systemu operacyjnego na smartfonie, może warto poczekać, aż Oreo będzie dostępny dla wszystkich – do pobrania oficjalnym kanałem dystrybucji. Wtedy bezstresowo zassiemy go na swoje Mi-piątki. Zwykle od czasu udostępnienia pierwszej bety nowego systemu do jego powszechnej aktualizacji, mija miesiąc lub dwa.

Kiedy skończy się ten proces, Xiaomi weźmie się również za inne swoje telefony i uaktualni do Androida Oreo modele Mi Max 2, Mi Max Prime i Mi Max.

https://www.tabletowo.pl/2017/03/17/porownanie-xiaomi-mi-5-vs-honor-8/

źródło: Xiaomi przez fonearena