Jeden film w 4K, który pokazuje, jakie cuda potrafi nakręcić Xiaomi Mi 10 Pro

Xiaomi Mi 10 Pro to interesująca propozycja dla osób, którzy zamierzają mobilnie nagrywać filmy w 4K.

W ubiegłym tygodniu Xiaomi zaprezentowało swoje tegoroczne propozycje dla osób poszukujących topowych smartfonów. Sporo dobrego mówi się o możliwościach fotograficznych Xiaomi Mi 10 Proa teraz możemy przekonać się, ile można wycisnąć z kamery tego smartfona, jeśli chodzi o nagrywanie filmów.

Reklama

Choć testy DxOMark porównują potencjał poszczególnych smartfonów do robienia zdjęć i kręcenia filmów, ich wyniki przedstawiane są głównie w formie opisowej oraz prostych tabelek z punktami. Znacznie większe wrażenie wywołuje gotowy produkt – klip wideo, który powstał przy użyciu Mi 10 ProUkazuje, ile można wykrzesać z jego mobilnej kamery.

Ładna laurka dla Xiaomi Mi 10 Pro

Telefon został przekazany Luisowi Guanzonowi, który jest twórcą filmowym i fotografem.

Choć materiał sprawia bardzo dobre wrażenie, nie jest czymś, na czego podstawie można by wysnuwać jakieś daleko idące wnioski. Proces obróbki i filtry YouTube’a uniemożliwiają zapoznanie się z „surowym” filmem. Można dostrzec tylko pojedyncze elementy układanki – na przykład to, jak Mi 10 Pro wyłapuje światło w kadrze, gdzie mamy do czynienia ze światłem naturalnym i sztucznym jednocześnie (np. w scenie ze stacji Grand Central).

Klip z pewnością powstał też przy użyciu dodatkowych gimbali i statywów, więc raczej nie reprezentuje jakości, jakiej mogą się spodziewać przeciętni użytkownicy smartfona, którzy będą kręcić swoje wideo „z ręki”.

Na Mi 10 Pro jeszcze chwilę poczekamy

Choć prezentacja smartfona odbyła się już w Pekinie, to na globalną premierę jeszcze czekamy. Początkowo miała ona odbyć się podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, ale Xiaomi przesunęło ją na bliżej nieznany termin.

Xiaomi Mi 10 Pro błyszczy w rankingu DxOMark – podobno jest najlepszy

źródło: CREATOR STUDIO dzięki GSMarena