smartphone Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10 Pro (źródło: Xiaomi)

Oficjalne info: poznaliśmy datę premiery serii Xiaomi Mi 10 w Europie!

Kilka dni temu pojawiły się wskazówki, że Xiaomi wprowadzi serię Mi 10 do Europy w kwietniu. Producent rozesłał właśnie oficjalną zapowiedź europejskiej premiery swoich najnowszych flagowców na Starym Kontynencie i mamy dobre wieści – nie będziemy musieli czekać na nią aż do przyszłego miesiąca!

Wiele osób z niecierpliwością czeka na debiut Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro na Starym Kontynencie. Smartfony trafiłyby na niego już niemal dwa tygodnie temu, gdyby nie fakt, że z uwagi na obawy przed koronawirusem SARS-Cov-2 odwołano kongres MWC 2020 w Barcelonie, a właśnie przy okazji tego dorocznego wydarzenia Xiaomi miało zaanonsować swoje najnowsze flagowce w Europie. Producent aż do tej pory milczał na temat ich dostępności dla Europejczyków, ale przed chwilą poinformowano, kiedy smartfony wejdą na Stary Kontynent.

Xiaomi Mi 10 – kiedy premiera w Europie?

Europejską premierę Xiaomi Mi 10 i Mi 10 Pro zaplanowano na 27 marca 2020 roku. Konferencja wprowadzająca urządzenia na europejski rynek rozpocznie się o godzinie 14:00 czasu polskiego i odbędzie się wyłącznie online – producent nie planuje organizowania fizycznego wydarzenia. Oficjalny stream zainteresowani będą mogli obejrzeć na profilu Facebook Xiaomi: https://www.facebook.com/XiaomiGlobal, na kanale YouTube: https://www.youtube.com/user/XiaomiChina/ oraz kanale Twitter: https://twitter.com/xiaomi.

Polski oddział Xiaomi jednocześnie informuje, że wkrótce poda również datę polskiej premiery serii Xiaomi Mi 10. Wygląda więc na to, że smartfony nie trafią już 27 marca 2020 roku do sprzedaży w Polsce, a dopiero na początku kwietnia.

Źródło: informacja prasowa