Xiaomi i Huawei zapowiadają swoje konferencje – dzień po dniu

Chińscy producenci coraz lepiej radzą sobie na światowym rynku urządzeń mobilnych. Największymi graczami z Państwa Środka są oczywiście Huawei oraz Xiaomi, które ciągle walczą między ze sobą o ostatnie miejsce na podium największych producentów smartfonów. Wiemy już, że wkrótce poznamy nowe modele od obu firm. Poza tym niedługo zostanie zaprezentowana oficjalnie najnowsza odsłona MIUI.

Zacznijmy od Xiaomi. Chiński producent oficjalnie zapowiedział konferencję na 19 sierpnia i na pewno poznamy wtedy MIUI w wersji siódmej, które nie wprowadzi jakichkolwiek radykalnych zmian względem poprzednich odsłon. Jednak nie będzie to jedyna nowość. Otóż na rynku nareszcie ma pojawić się Redmi Note 2 – poprzednik odniósł olbrzymi sukces w Chinach.

Nowy phablet ze średniej półki pojawił się na zdjęciach. Potwierdzają się wcześniejsze informacje na temat specyfikacji, czyli 2 GB RAM, ośmiordzeniowy procesor 2 GHz (prawdopodobnie Snapdragon 615) oraz aparaty 13 i 5 Mpix. Ekran dalej będzie miał przekątną 5,5 cala, za to wzrośnie rozdzielczość – z HD do Full HD. Całość będzie zasilana przez baterię 3020 mAh.

Co ciekawe, sfotografowany smartfon działa pod kontrolą jeszcze MIUI 6, a nie 7. Zobaczymy, kiedy pojawi się dla niego aktualizacja do wyższej wersji. Niewątpliwym plusem Xiaomi Redmi Note 2 będzie cena, która ma wynieść około 180 dolarów, co zważywszy na dobrą specyfikację, jest rozsądnie skalkulowaną kwotą. Naprawdę rywale będą mieli trudne zadanie, aby pobić tę propozycję od Chińczyków.

Równie ciekawie zapowiada się nowy smartfon Huaweia. Mam tu na myśli Honor 7i, który zaoferuje wysuwany aparat, być może wzbogacony o ksenonową lampę błyskową. Będzie to propozycja z pogranicza średniej i wyższej półki. W sprzedaży pojawią się dwa warianty: jeden z nich zaoferuje 2 GB pamięci operacyjnej, a drugi 3 GB. Oba mają być napędzane przez Snapdragona 615.

Za fotograficznego Honora 7i mielibyśmy zapłacić od około 1200 do 1500 złotych. Jeżeli rzeczywiście będzie mógł wykonywać zdjęcia najwyższej jakości, chiński smartfon będzie miał szansę zrobić międzynarodową karierę. Cóż, na rynku brakuje telefonów stworzonych z myślą głównie o maniakach mobilnej fotografii, czyli godnych rywali dla Nokii Lumii 1020 czy starszych propozycji od Finów, aczkolwiek trzeba przyznać, że część tegorocznych flagowców perfekcyjnie sprawdza się w roli aparatu. Wszystkiego o tym modelu dowiemy się 20 sierpnia.

huawei-honor-7i

Czekacie na Xiaomi Redmi Note 2 i Honor 7i?

źródło: Xiaomi przez Phone Arena; Weibo przez Gizmochina; Huawei przez Gizmochina