Ważne

Dzięki TENAA potwierdzają się informacje o Xiaomi Redmi Note 2

Xiaomi nadal walczy o to, aby pozostać w czołówce producentów urządzeń mobilnych. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ na tą młodą chińską firmę naciska wielu innych producentów z Państwa Środka, którzy również chcą odnieść sukces na arenie międzynarodowej. Niedługo, bo prawdopodobnie 16 lipca, poznamy nowy phablet Redmi Note 2. Niedawno przeszedł certyfikację w TENAA, która dostarczyła informacji o jego specyfikacji.

O Xiaomi Redmi Note 2 pisałem kilka dni temu i okazuje się, że większość danych z przecieku była prawdziwa. Moc obliczeniową ma dostarczyć ośmiordzeniowy Snapdragon 615 (podobno ma powstać również wariant z Mediatekiem MT6795). Ten całkiem wydajny układ będzie wsparty przez 2 GB pamięci operacyjnej, które stały się już standardem wśród telefonów z Androidem. Do sprzedaży trafią wersje – z 16 lub 32 GB pamięci wbudowanej.

Warto wspomnieć, że na froncie pojawi się ekran Full HD o przekątnej 5,5 cala, czyli w tym względzie będzie spory progres względem poprzednika. Niestety bateria się skurczy. 3020 mAh to nie jest najlepszy akumulator dla phabletu ze sporym wyświetlaczem i ośmiordzeniowym procesorem. Oby producent przyłożył się do optymalizacji, która będzie miała duży wpływ na czas pracy.

Wymiary obudowy się potwierdziły i będą wynosić 152,05 x 76,2 x 8,05 mm, natomiast waga – 158 g. Jak przystało na porządny mid-end, Redmi Note 2 otrzyma dwa, dobrej jakości aparaty – tylny 13 Mpix oraz przedni 5 Mpix. Co ciekawsze, wszystko wskazuje na to, że nowe Xiaomi nie zostanie wyposażony w skaner linii papilarnych.

Premiera Xiaomi Redmi Note 2 zapewne odbędzie się za trzy dni. Niestety nie znamy jeszcze ceny, ani nie wiemy też kiedy trafi do oficjalnej sprzedaży. W dodatku wiele osób zastanawia się, czy tym razem Chińczycy nie wypuszczą dwóch różnych wariantów swojego „średniaka”. Jeden miałby być tańszy i wykonany z plastiku, podczas gdy drugi posiadałby aluminiową obudową oraz wyższą cenę. Cóż, wszystko wyjaśni się wkrótce.

* na zdjęciu Xiaomi Mi4i

źródło: TENAA przez NoWhereElse

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona