Xiaomi Fast LCD Monitor

Debiutuje „szybki” monitor Xiaomi. Z nazwy na pewno, a co mówi specyfikacja?

Xiaomi nie trzeba nikomu przedstawiać. Chiński gigant sprzedaje produkty chyba ze wszystkich kategorii elektroniki użytkowej i każdej półki cenowej. Ostatnio zwróciło swój wzrok na gaming, czego efektem jest prezentacja monitora Xiaomi Fast LCD Monitor.

Reklama

Po Fast LCD Monitor od razu widać, że pochodzi od Xiaomi

Dzięki wąskim ramkom monitor Xiaomi nie wygląda wcale jak sprzęt dla gamerów, równie dobrze będzie prezentował się w biurze.

Pomimo minimalistycznego i eleganckiego wyglądu Xiaomi nie zapomniało o kwestiach praktycznych swojego monitora i wyposażyło go w możliwość podnoszenia i obracania panelu w celu regulacji kąta wyświetlanego obrazu.

Xiaomi Fast LCD Monitor
źródło: gizmochina

Specyfikacja Xiaomi Fast LCD Monitor

Nowy monitor Xiaomi został wyposażony w matrycę IPS o standardowych proporcjach 16:9 przy 24,5 calach i odświeżaniu 144 Hz z Adaptive-Sync. Rozdzielczość ekranu to 1080p FULL HD, z kolei czas reakcji – 2 ms.

Pokrycie barwowe ma wynosić, kolejno, 95% dla DCI P3 i 100% dla sRGB. Do tego zestawu należy jeszcze dodać maksymalne podświetlenie matrycy ma poziomie 400 cd/m2. Producent nie zapomniał również o wsparciu technologii HDR i zapewnił dla swojego monitora certyfikat HDR400.

Zestaw złącz wygląda następująco: dwa porty HDMI 2.0, jeden DisplayPort 1.2, złącze słuchawkowe i port zasilania.

Xiaomi Fast LCD Monitor
źródło: gizmochina

Dostępność monitora i cena

Na razie prezentowany monitor miał premierę tylko w Chinach i tam został wyceniony na 1499 juanów, czyli około 224 dolarów. Jednak ci, którzy wcześniej zarezerwują urządzenie, wpłacając depozyt w wysokości 100 juanów (około 15 dolarów), będą mogli kupić go w promocyjnej cenie 999 juanów (około 149 dolarów).

Przedsprzedaż ruszyła w chińskim JD.com. Firma ma rozpocząć wysyłkę swojego produktu 2 listopada bieżącego roku.