Xiaomi szykuje smartfon z zupełnie nowym procesorem MediaTeka. To może być Xiaomi Redmi 5X | Tabletowo.pl

Xiaomi szykuje smartfon z zupełnie nowym procesorem MediaTeka. To może być Xiaomi Redmi 5X

Dołącz do dyskusji 0

W przyszłym tygodniu, a dokładniej 25 kwietnia 2018 roku, Xiaomi zaprezentuje nowy smartfon, najprawdopodobniej Xiaomi Mi 6X, który po kilku zmianach powinien trafić na rynek również jako Xiaomi Mi A2. To jednak nie jedyne urządzenia, nad którymi Xiaomi pracuje w ostatnim czasie. Kolejnym jest Xiaomi Cereus, mogący być następcą Xiaomi Redmi 4X.

Nowy smartfon Xiaomi pojawił się w bazie Geekbench i benchmark przy okazji zdradził kilka intrygujących informacji na temat nadchodzącej nowości. Oznaczenie kodowe nie jest istotne, gdyż oczywiste jest, iż rynkowa nazwa tego urządzenia będzie zupełnie inna.

Najciekawsze jest natomiast to, że sercem Xiaomi Cereus jest nowy, jeszcze oficjalnie nie zaprezentowany procesor MediaTeka, MT6765. Geekbench zdradza, że układ składa się z ośmiu rdzeni i przynajmniej mocniejszy zestaw pracuje z częstotliwością taktowania 2,0 GHz. Niektórzy zapewne skrzywili się na słowo „MediaTek”, lecz według dostępnych w sieci informacji, SoC ten ma powstawać przy wykorzystaniu 12-nm procesu technologicznego, jak MediaTek Helio P60. A to oznacza, że powinien oferować lepsze osiągi i być bardziej energooszczędny niż Qualcomm Snapdragon 450 (1,8 GHz; 14 nm).

Geekbench podaje również, że Xiaomi Cereus ma 3 GB RAM i pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo, aczkolwiek ten ostatni na pewno zostanie „przykryty” interfejsem MIUI w wersji 9.

Xiaomi Cereus z procesorem MediaTek MT6765 w Geekbench (fot. Tabletowo.pl)

Zagadką pozostaje, jaki konkretnie model kryje się pod oznaczeniem „Xiaomi Cereus”. Niektórzy twierdzą, że jest to Xiaomi Redmi 6A, lecz raczej jest to mało prawdopodobne, gdyż od premiery Xiaomi Redmi 5A minęło zaledwie pół roku i to chyba za wcześnie na prezentację bezpośredniego następcy. Kolejną – już bardziej możliwą – opcją jest to, iż mamy tu do czynienia z Xiaomi Redmi 5X. Poprzednika, Redmi 4X, Xiaomi pokazało już ponad rok temu, więc czas najwyższy wypuścić na rynek sukcesora.

Jest raczej mało prawdopodobne, aby Xiaomi Cereus zadebiutował 25 kwietnia 2018 roku razem z Xiaomi Mi 6X, ale myślę, że mimo wszystko powinniśmy spodziewać się rychłej premiery opisywanego powyżej smartfona.

*Na grafice tytułowej Xiaomi Redmi 4X (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Alberta)

Źródło: Geekbench dzięki Slashleaks; GizmoChina, GizChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona