Czym jest Xiaomi CC? To nowa seria smartfonów, której start ogłosiła firma

Kilka dni temu usłyszeliśmy pierwsze informacje o dwóch telefonach, które ma zamiar zaprezentować Xiaomi. Modele CC9 i CC9e nijak nie pasują jednak nazwą do żadnej z dotychczasowych linii urządzeń tego producenta. Okazuje się, że jest tak z jednego powodu: to przedstawiciele całkiem nowej serii.

Skąd się wziął pomysł na „Xiaomi CC”?

Po co tworzyć nową linię smartfonów, skoro „starych” jest już wystarczająco dużo? Paradoksalnie, Xiaomi chodzi o to, żeby zachować porządek w swoich szeregach. W ubiegłym roku firma przejęła producenta smartfonów Meitu. Próby wcielenia ekipy zajmującej się dość egzotycznymi projektami smartfonów (na przykład z potrójnym aparatem przednim) do struktur firmy, którym dotąd niczego brakowało, byłoby marnotrawstwem czasu i środków. Zamiast tego, dotychczasowy dorobek Meitu postarano się przekuć w sukces firmy, która tego producenta przejęła. Były zespół firmy został obdarzony zaufaniem i zrobiono mu miejsce na stworzenie czegoś nowego, tyle że pod skrzydłami Xiaomi. Owocem tych wysiłków będą właśnie Xiaomi CC9 i CC9e.

Lei Jun, dyrektor generalny Xiaomi, ogłosił powstanie serii CC, przy okazji wyjaśniając znaczenie jej nazwy. To skrót od Colorful & Creative (czyli „Kolorowe i Kreatywne”), a urządzenia będą rozwijane przez zespół Chic & Cool 90.

Liczba „9” w nowych modelach smartfonów odnosi się do tego, ile lat Xiaomi jest na rynku. To byłby nie pierwszy raz, kiedy nazwa telefonu nawiązuje do rocznicy działania firmy – w ubiegłym roku dostaliśmy przecież model Mi 8, który był następcą Mi 6.

Xiaomi CC – najpierw styl, potem specyfikacja

Smartfony Xiaomi CC będą trzecią najważniejszą marką Xiaomi, po serii Mi oraz wydzielonym z firmy Redmi. CC będzie jednak bardziej „szaloną” linią, w której urządzenia zaprojektują studenci sztuki, a same smartfony będą skierowane do osób chcących podkreślić swój styl. Stąd najważniejszą sprawą dla zespołu Chic & Cool 90 będzie estetyka, a dopiero na drugim miejscu – kwestie techniczne, taki jak dobre parametry.

Lei Jun dodał również, że ekipa ta poświęci też sporo czasu oprogramowaniu aparatu do selfie. W specjalnej dywizji Xiaomi X Meitu AI Aesthetics Lab będą powstawać technologie, które pomogą maksymalnie wykorzystać potencjał przednich kamer, by podkreślać atuty urody użytkowników. To prawdopodobnie skończy się tym, że Xiaomi wprowadzi do aparatu więcej filtrów upiększających, ale czas pokaże.

Więcej o niezaprezentowanych jeszcze modelach Xiaomi CC9 i CC9e przeczytacie tutaj.

 

źródło: Weibo przez GSMarena, gizchina