Taka ciekawostka: miał powstać smartwatch od Microsoftu, specjalnie dla posiadaczy konsol Xbox - Tabletowo.pl

Taka ciekawostka: miał powstać smartwatch od Microsoftu, specjalnie dla posiadaczy konsol Xbox

Dołącz do dyskusji 0

Xbox One X pojawi się za nieco ponad miesiąc, ale już teraz pojawiły się ciekawe informacje na temat specjalnego smartwatcha, dedykowanego użytkownikom konsoli Microsoftu. To jeden z wcześniejszych projektów firmy – Xbox Watch.

Według strony Suomi Mobiili, Microsoft pracował nad xboxowym smartwatchem już od 2013 roku. Miał on trafić na rynek dwa lata temu. Jego kwadratowa koperta mieściła 1,5-calowy ekran dotykowy. Sam zegarek miał magnetyczne złącze ładowania i możliwość wymieniania pasków. Gigant z Redmond nie poszedł jednak w tę stronę i zaprezentował opaskę Band, która synchronizowała się z aplikacją Xbox Fitness Now.

Międzyczasie, pod przywództwem Phila Spencera, Xbox zaczął się zmieniać. Marka przestała rozmieniać się na drobne, a pomysł Xbox Watch powędrował do kosza. Zamiast tego zaczęto skupiać się na tym, co najważniejsze: rozwoju konsoli. Cała „para” poszła na Xboxa One X – można zauważyć, że konsolowy gigant nie angażuje się już w tyle pobocznych działań,  a nawet nie bawi się w wypuszczanie na siłę własnych gier na wyłączność.

Kilka lat temu jednak, wciąż chodziło o budowanie konsoli jako ekosystemu, a nie tylko jako jednego urządzenia. Stąd projekt Xbox Watch. Wydaje się, że Microsoft dobrze zrobił porzucając projekt gadżetu, który najwyraźniej byłby najbardziej przydatny wtedy, gdy zasiadalibyśmy z padem w ręku do konsoli. Choć sposobów na integrację zegarka i Xboxa można by znaleźć sporo, najwyraźniej nawet samym wizjonerom z Redmond nie starczyło wyobraźni, by pociągnąć ten pomysł dalej.

Xbox One X? Mam duże wątpliwości

źródło: Suomi Mobiili przez Gadgets360
zdjęcie tytułowe: SobControllers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona