Który nowy Xbox będzie lepiej pasował do Twojego mieszkania? Sprawdź – wystarczą nożyczki i klej!

Przymierzasz się do zakupu jednego z najnowszych Xboxów, ale nie wiesz, czy zmieści się na półce? Zastanawiasz się, jak zaprezentuje się w Twoim salonie czy pokoju gracza? Microsoft właśnie udostępnił narzędzie, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób możesz to sprawdzić.

Reklama

Dzień, w którym konsole Xbox Series X oraz Xbox Series S oficjalnie trafią do sprzedaży, zbliża się nieubłagalnie. Wielu graczy zastanawia się, jak ich przyszłe nabytki wkomponują się w ich wnętrza. Przymiarkę do umiejscowienia nowej konsoli ułatwiła sama firma Microsoft, udostępniając na swojej stronie internetowej prawie gotowe rozwiązanie problemu.

Nie wiesz, którą konsolę wybrać z uwagi na wymiary? Nie możesz przekonać pozostałych domowników do swojej wizji miejsca, w którym stanąć ma nowy Xbox? To narzędzie jest właśnie dla Ciebie!

Makietę Xboxa Series X i Series S możesz przygotować samodzielnie

Gdyby nie uwaga o kleju i nożyczkach w tytule, pewnie wielu czytelników myślałoby, że chodzi o aplikację instalowaną w smartfonie, która dzięki wykorzystaniu rzeczywistości rozszerzonej, wirtualnie umieści nową konsolę w danym miejscu. Rozwiązanie, które zaproponował Microsoft, jest jednak w pełni analogowe.

Na stronie internetowej Xbox właśnie umieszczono wzory papierowych makiet obu konsol następnej generacji, gotowe do wydrukowania. Wystarczy zatem pobrać odpowiedni plik (do wyboru wzory konsoli rzeczywistej wielkości oraz w skali 1:3), wydrukować, wyciąć i posklejać zgodnie ze wskazówkami. Następnie, papierową makietę wystarczy przenieść w wybrane miejsce i gotowe – właśnie tak będzie prezentować się nowa konsola, gdy trafi w nasze ręce.

Papierowy Xbox Series X fot. Microsoft
fot. Microsoft

Najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze

Udostępnienie wzoru makiet, choć na pozór mało istotne, może okazać się dla niektórych niezdecydowanych klientów bardzo przydatne. Na pewno znajdą się też tacy, dla których papierowy Xbox Series X czy Series S będzie tym jedynym. Poza tym, wycinanie i składanie konsoli może być świetną okazją do przypomnienia sobie tych podstawowych zdolności manualnych nabytych jeszcze w szkole podstawowej.

Jeśli ktoś z Was zdecyduje się na wydrukowanie i złożenie makiety Xboxa z udostępnionych materiałów, proszony jest o pochwalenie się efektem w komentarzach! :)