Xbox Series X S FPS Boost

To może być (mała) rewolucja! Xbox udostępnia Boost FPS, czyli wyższą wydajność w starszych grach

W maju 2020 roku Microsoft poinformował, że pracuje nad specjalną technologią Boost FPS dla Xbox Series X|S, która pozwoli zwiększyć liczbę klatek w starszych grach – i to nawet dwukrotnie! Opcja taka niestety nie zawitała na premierę nowych konsoli. Twórcy jednak o niej nie zapomnieli – dziś została oficjalnie ogłoszona i zaprezentowana!

Reklama

Poznajcie Xbox Boost FPS!

Do tej pory, gdy jakiś twórca chciał ulepszyć swoją grę z Xboksa One, z myślą o konsolach Xbox Series X|S, musiał przygotować się na sporą ilość pracy. Jak się okazuje, samo zwiększenie liczby klatek na sekundę w dowolnej grze na nowej generacji konsol wcale nie jest takie łatwe i szybkie, przez co jedynie niektóre gry dostały takie aktualizacje. Jednym z ostatnich (głośnych) przykładów jest gra Star Wars Jedi: Fallen Order.

Xbox Series X S FPS Boost

Jest to pewien problem – Xbox Series X|S zapewniają pełne wsparcie dla kompatybilności wstecznej z Xbox One, ale niestety podczas takiej rozgrywki nie mogliśmy liczyć na znacząco lepszą wydajność. Wszystkie tytuły z grubsza działały tak samo, jak na zeszłej generacji. Programiści z Microsoftu postanowili więc coś z tym zrobić.

I tak oto powstała technologia Boost FPS, która pozwala w dość prosty sposób zwiększyć twórcom (od dwóch do nawet czterech razy) liczbę klatek na sekundę w ich grach z Xboksa One. Dzięki temu możemy się spodziewać, że w najbliższej przyszłości wiele gier znacząco przyśpieszy na nowej generacji konsol Microsoftu. Funkcja ta ma być oczywiście w pełni opcjonalna – osoby, chcące zagrać w oryginalnej ilości FPS, też otrzymają taką możliwość.

Żeby jednak nie było – Microsoft nie rzuca słów na wiatr i udostępnia pierwsze pięć gier wykorzystujących Boost FPS. Mowa tu o następujących tytułach: Far Cry 4 (wzrost z 30 do 60 FPS), Watch Dogs 2 (wzrost z 30 do 60 FPS), UFC 4 (wzrost z 30 do 60 FPS), Sniper Elite 4 (wzrost z 30 do 60 FPS) i New Super Lucky’s Tale (wzrost z 30 do aż 120 FPS!). Ostatnie dwie gry znajdziemy w abonamencie Xbox Game Pass.