Xbox Series X S Duracell Kontroler Pad

Za baterie AA w kontrolerach Xbox Series podziękujcie firmie Duracell

Gdy zapowiadano konsole nowej generacji, sporo graczy pozytywnie było zaskoczonych decyzją Microsoftu, odnośnie kontrolerów w konsolach Xbox Series. Nie dość, że gracze mogli nadal korzystać ze swoich starych padów Xbox One w nowych konsolach Xbox Series X|S, to jeszcze w nowych kontrolerach zastosowano dokładnie ten sam sposób zasilania co w poprzedniku — czyli dwie baterie AA. Jak się okazuje, mogło to być spowodowane pewną umową z firmą Duracell.

Baterie AA w padach Xbox Series to sprawka firmy Duracell?

Luke Anderson, jeden z wysoko postawionych pracowników firmy Duracell, potwierdził w ostatnim wywiadzie, że zastosowanie w kontrolerach Xbox Series X|S baterii AA, wynika między innymi z umowy pomiędzy Microsoftem a firmą Duracell, czyli jednej z największych (i najbardziej znanych na świecie) korporacji produkujących baterie.

Co ciekawe umowa ta, jest rzekomo już od wielu lat przedłużana, bo dotyczyła ona nie tylko kontrolerów Xbox Series i Xbox One, ale i nawet wiekowego już Xboksa 360! Współprace pomiędzy obiema korporacjami potwierdza również wiele akcji marketingowych firmy Duracell, która wprost reklamuje się jako najlepsze baterie do kontrolerów Xbox.

I bardzo dobrze!

Nie pozostało mi więc nic innego jak… podziękować firmie Duracell za tę umowę. Według mnie, baterie AA w kontrolerach Xbox Series X|S to najlepsze z możliwych rozwiązań. I zdaje się, że większość graczy podziela mój entuzjazm, bo trudno w sieci znaleźć przeciwników tej opcji zasilania kontrolerów. Żeby daleko nie szukać, podam trzy przykłady.

Ja sam korzystam ze specjalnego akumulatora firmy trzeciej w swoim kontrolerze Xbox Series S, który w połączeniu ze stacją ładującą, jest dla mnie najlepszym możliwym rozwiązaniem. Z naszej wewnątrzredakcyjnej rozmowy wynika, że również używanie zwykłych baterii AA nadal jest popularne.

Mam również jednego znajomego, który korzysta z pada do Xbox One, tylko przy pomocy kabla. I to jest świetne podejście ze strony Microsoftu — dzięki zastosowaniu baterii AA w swoich padach, każdy gracz może używać kontrolerów jak tylko mu się podoba.


[Aktualizacja]

Przedstawiciel Microsoftu przekazał w rozmowie z serwisem Eurogamer, że fakt wykorzystywania przez kontrolery Xbox wymiennych baterii zamiast wbudowanych akumulatorów, nie jest związany z jakąś sekretną umową firmą Duracell.

Celowo oferujemy naszym klientom możliwość wyboru. Obejmuje on użycie baterii AA dowolnej marki, ładowalnego akumulatora Xbox, rozwiązań ładujących naszych partnerów, czy ładowania przez kabel USB-C.