zestawy głośnomówiące Xblitz X1000 Professional i Xblitz X600 Light (fot. Xblitz)

Xblitz wprowadza na rynek dwa nowe zestawy głośnomówiące do samochodów: X1000 PRO i X600 Light

Korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem to nie tylko czyste szaleństwo, ale zwyczajna głupota. Co chwilę bowiem w mediach pojawiają się informacje, że jest to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków na drogach. Jest jednak wyjście z tej sytuacji – wystarczy wyposażyć się w zestaw głośnomówiący. Marka Xblitz właśnie wprowadziła na rynek dwie nowe propozycje dla kierujących pojazdami.

zestaw głośnomówiący Xblitz X1000 Professional

Pierwszą propozycją jest Xblitz X1000 Professional. Użytkownik może do niego podłączyć nawet dwa urządzenia za pośrednictwem modułu Bluetooth 4.1. Dźwięk wydobywa się z dwóch głośników – każdy z nich dysponuje mocą 3 W. Z powodzeniem model ten może więc pełnić rolę nie tylko zestawu głośnomówiącego, ale również głośnika bezprzewodowego do odtwarzania muzyki ze smartfona podczas jazdy.

Reklama

Na pokładzie Xblitz X1000 Professional oczywiście nie zabrakło mikrofonu, natomiast dodatkowym udogodnieniem jest opcja automatycznego uruchamiania zestawu głośnomówiącego, kiedy użytkownik tylko otworzy drzwi do pojazdu. Producent zaimplementował także funkcję redukcji szumów z otoczenia, aby rozmowa przebiegała bez żadnych zakłóceń.

Xblitz X1000 Professional montuje się za pomocą klipsa na tyle urządzenia. Sprzęt może również odczytywać powiadomienia ze sparowanego smartfona. Model ten wyposażono w baterię o pojemności 1300 mAh – według deklaracji producenta taki zapas energii ma wystarczyć na nawet 1200 godzin działania w trybie czuwania (~50 dni) lub do 16 godzin rozmów. Ładowanie baterii trwa natomiast około 3,5 godziny.

Zestaw głośnomówiący Xblitz X1000 Professional ma wymiary 89x26x125 mm i waży 75 gramów.

zestaw głośnomówiący Xblitz X600 Light

Ten model oferuje nieco mniej niż Xblitz X1000 Professional, ale nadal dużo. Do łączności wykorzystywany jest moduł Bluetooth 4.0 i w jednym momencie można podłączyć tylko jedno urządzenie. Tutaj także jednak nie zabrakło możliwości odtwarzania muzyki ze sparowanego smartfona i mikrofonu z redukcją szumów. Xblitz X600 Light dysponuje pojedynczym głośnikiem o mocy 2 W.

Ten zestaw głośnomówiący zasila akumulator o pojemności 600 mAh – taki zapas energii ma wystarczyć na 700 godzin pracy w trybie czuwania lub do 16 godzin rozmów. Bateria od 0% do 100% ładuje się od dwóch do trzech godzin. Całość ma wymiary 46x19x121 mm i waży 75 gramów.

Ceny

Z tego, co widzę, do sprzedaży na razie trafił tylko zestaw głośnomówiący Xblitz X600 Light. Kosztuje on 119 złotych i można go kupić w >na Allegro<. Producent nie podał natomiast ceny modelu Xblitz X1000 Professional i nie określił, kiedy będzie go można kupić.

Polecamy również:

Xblitz wprowadza na rynek kolejną nowość, tym razem wideorejestrator Full HD DVR Xblitz Z9

Źródło: XblitzXblitz