iPhone 7 Plus (fot. Apple)

Apple już wybrało – oto najlepsze zdjęcia zrobione iPhonem

Prawie miesiąc temu informowaliśmy Was o konkursie „Shot on iPhone” dla używających sprzętu Apple mobilnych fotografów. Marka właśnie ogłosiła jego wyniki. Jesteście ciekawi jak wyglądają najlepsze z setek tysięcy wykonanych „najbardziej popularnym aparatem świata” zdjęć? 

Konkurs „Shot on iPhone” miał za zadanie wyłonić zaledwie dziesięć z wszystkich zgłoszonych prac. Zgodnie z zasadą „najlepszy aparat to ten, który masz akurat przy sobie”, składające się ze znanych fotografów oraz osobistości branży technologicznej jury wyłoniło najciekawsze i najbardziej zwracające uwagę kadry. Zwycięskie zdjęcia będą teraz miały okazję stać się częścią ogólnoświatowej kampanii reklamowej smartfonów od Apple, zdobiąc billboardy, wnętrza sklepów i pojawiając się na wszystkich profilach marki w social mediach. 

„Ustrzelone iPhonem” – szansa dla mobilnych fotografów czy zaplanowana akcja reklamowa?

Patrząc na wybrane fotografie zauważyć można, że jury najmocniej zwracało uwagę na pomysłowy kadr i dobrą kompozycję obrazu. Niektóre ze zdjęć zachwycają kolorystyką, inne ciekawym pomysłem czy wyjątkowym sposobem podejścia do tematu.

zdjęcie autorstwa Alex Jiang (USA), iPhone XS Max

Chociaż w konkursie mogły brać udział zdjęcia utrwalone za pomocą wszystkich modeli iPhone’a, to w trudno nie zauważyć, że w topce znalazły się w większości fotografie wykonane nowszymi modelami z portfolio producenta. Wyróżnieni autorzy pochodzą głównie ze Stanów Zjednoczonych, choć wśród zwycięzców znaleźli się także obywatele Izraela, Białorusi, Niemiec czy Singapuru.

Autor: Robert Glaser (Niemcy), iPhone 7

W pojawiających się w Newsroomie Apple komentarzach, jury oraz fotografowie wspominają o konkretnych funkcjach iPhone’ów umożliwiających im wykonanie każdego z obrazów. Taka sytuacja wcale nie dziwi – konkurs miał za zadanie nie tylko nagrodzenie kreatywnych twórców, ale przede wszystkim zachęcenie kolejnych użytkowników do zakupu nowszych modeli smartfonów z logo nadgryzionego jabłka. 

Trzeba przyznać, że zdjęcia konkursowe są naprawdę dobre i niekiedy trudno wyobrazić sobie, że nie są wykonane za pomocą profesjonalnego sprzętu. Regulamin dopuszczał edycję zdjęć z użyciem aplikacji systemowej iOS oraz programów firm trzecich. Oto jak wyglądają pozostałe nagrodzone w konkursie fotografie:

Jaka jest Wasza opinia na temat zwycięskich prac? Może sami braliście udział w konkursie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Apple